Неповний робочий місяць: чи можна встановити

5274

Запитання

Чи можна встановити працівнику неповний робочий місяць?

Відповідь

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Встановлену законодавством норму годин на тиждень можна зменшити, якщо встановити неповний робочий час.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


За угодою між працівником і роботодавцем неповний робочий час можна встановити як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП).

Також стаття 172 КЗпП зобов’язує роботодавця…. встановити на прохання особи з інвалідністю неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

На практиці має місце і третя форма, яка передбачає поєднання неповного робочого тижня з неповним робочим днем (наприклад, один день на тиждень, — щопонеділка по 6 годин).

Оплата лікарняного при роботі на умовах неповного робочого часу

Аналогічну думку неодноразово висловлювало Мінсоцполітики:

Норма статті 56 КЗпП не обмежує права сторін трудового договору на визначення тривалості неповного робочого часу. Тому тривалість робочого дня (тижня) має встановлюватися за угодою між працівником і роботодавцем. Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи (наприклад, по 4 години щодня): зменшення кількості днів роботи протягом тижня (3 дні по 8 годин); одночасного зменшення кількості годин роботи упродовж дня і кількості робочих днів упродовж тижня (3 дні на тиждень по 5 годин) (Лист Мінсоцполітики «Про неповний робочий час та сумісництво» від 29.08.2012 № 318/13/116-12).

Відповідно до частини третьої статті 56 Кодексу законів про працю України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав. Тобто, робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення щорічної відпустки (лист Мінсоцполітики «Щодо окремих питань трудових відносин» від 12.03.2007 № 66/06/186-07).

Чи можна установити неповний робочий час директору

Законодавством не встановлено нормальної тривалості робочого часу на місяць. Ця величина розрахункова, і різниться залежно від кількості днів у місяці (28-31).

Підсумовуючи зазначене, законодавство не передбачає можливості встановити такий вид неповного робочого часу як неповний робочий місяць.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
132684

Графік роботи працівників

Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
114612

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10228