Робота неповнолітніх: перелік заборонених професій

Підкажемо, які нормативні документи стануть вам у пригоді

Робота неповнолітніх: перелік заборонених професій

Використання праці неповнолітніх осіб заборонене, якщо йдеться про важкі роботи і роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці та про підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені граничні норми.

Щоб визначити точніше, спирайтеся на Перелік важких  робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 № 46.

Зокрема, під заборону підпадають такі професії:

  • водій автомобіля;
  • водолаз;
  • газозварник;
  • оператор заправних станцій;
  • прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних туалетів;
  • робітники, зайняті торгівлею та зберіганням вина, спирту і лікеро-горілчаної продукції та пива;
  • робітники, зайняті роботою на висоті.

Приймати на навчання за такими професіями можна тоді, коли на момент закінчення навчання особі вже виповниться 18 років. 

На відповідних виробництвах неповнолітні можуть перебувати лише за умов суворого дотримання чинних санітарних норм та вимог з охорони праці під час проходження виробничої практики (не більш ніж 4 години).

Що ж до граничних норм підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми, то вони затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59. При цьому робота з вантажами не може бути основною та ма становити до третини робочого часу.

Не забувайте, що також неповнолітніх осіб не залучають до роботи в нічний та надурочний час чи у вихідні.

За інформацією Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
8318

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9480

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
11966

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді