Відпустка понад 24 дні: оплатять чи ні?

Після змін у законодавстві частину днів можуть надати без оплати

Відпустка понад 24 дні: оплатять чи ні?

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» дозволяє роботодавцям обмежити тривалість щорічної відпустки працівників до 24 днів. Якщо працівник має право на довший період відпочинку, то невикористані дня перенесуть на період після воєнного стану або ж, після змін у законодавстві наприкінці 2023 року, нададуть без збереження заробітної плати.

Чи компенсувати під час звільнення у 2024 році оплачувану відпустку, яку роботодавець надавав без оплати

Важливо, що право надати безоплатно належні дні відпочинку роботодавці отримали з 24.12.2023. Таке рішення керівник ухвалює в односторонньому порядку. Втім, це потрібно буде обґрунтувати та підтвердити відповідні обставини документально.

Втім, у Федерації профспілок наголосили, що воєнний стан також не обмежує право працівників за бажання замінити грошовою компенсацією частину щорічної відпустки, якщо при цьому вже було використано щонайменше 24 календарні дні за поточний робочий рік.

Таким чином, замість відпустки без збереження заробітної плати громадяни можуть скористатися  компенсацією, якщо мають право на відпустку понад 24 к. д.

Зауважте: компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток за декілька років можна отримати лише у разі звільнення.

За інформацією Федерації професійних спілок України

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: основні питання створення та розрахунку

Створений резерв відпусток надає можливість на підприємстві рівномірно розподілити витрати на оплату відпусток протягом усього року. Читайте у статті як створити резерв відпусток та як його розраховувати
6762

Відпустка за сумісництвом: тривалість, види та порядок надання

Законодавство гарантує право сумісникам отримувати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Який порядок надання відпустки суміснику, чи можлива відпустка за сумісництвом на одному підприємстві, чи вносити сумісників до графіка відпусток, чи передбачає законодавство відпустку на дітей суміснику — розкажемо у статті.
57546

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину.
72575

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
30427

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
14863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді