Звільнення посадової особи місцевого самоврядування у разі закінчення строку повноважень

Порядок звільнення осіб, що обіймають виборні посади в органі місцевого самоврядування у разі закінчення повноважень визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.

Звільненню у разі закінчення строку повноважень підлягають особи за такими посадами:

  • голова сільської, селищної, міської ради;
  • голова районної, обласної, районної у місті ради;
  • заступник голови районної, районної у місті ради, першого заступника, заступника голови обласної ради, заступника міського голови — секретаря Київської міської ради;
  • секретар сільської, селищної, міської ради;
  • заступники сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

Звільнення голови сільської, селищної, міської ради

Згідно зі статтею 42 Закону № 280 повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах.

У разі закінчення строку повноважень у трудовій книжці сільського, селищного, міського голови робиться запис:

Приклад

Звільнений у зв’язку з закінченням строку повноважень, п. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Звільнення голови районної, обласної, районної у місті ради

Відповідно до частини другої статті 55 Закону № 280 голова районної, обласної, районної у місті (у разі її створення) ради здійснює свої повноваження до припинення ним повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень, передбачених частинами четвертою та п’ятою цієї статті. Голова ради вважається звільненим з посади з дня припинення ним депутатських повноважень або повноважень голови.

Звільнення заступника голови районної, районної у місті ради, першого заступника, заступника голови обласної ради, заступника міського голови — секретаря Київської міської ради

Відповідно до частини другої статті 56 Закону № 280 заступник голови районної, районної у місті (у разі її створення) ради, перший заступник, заступник голови обласної ради обираються відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів цієї ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до припинення ними повноважень депутата ради відповідного скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень у порядку, встановленому частинами третьою та четвертою цієї статті.

Згідно з частиною третьою статті 14 Закону України «Про столицю України — місто-герой Київ» від 15.01.1999 № 401-XIV заступник міського голови — секретар Київської міської ради обирається радою з числа її депутатів і здійснює функції та повноваження, передбачені статтями 50 та 56 Закону № 280.

Звільнення секретаря сільської, селищної, міської ради

Відповідно до частини першої статті 50 Закону № 280 секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.

Звільнення заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради

Відповідно до частини першої статті 51 Закону № 280 після закінчення повноважень сільської, селищної, міської, районної у місті ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Повноваження заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету закінчуються після сформування нового складу виконавчого комітету.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді