Як розрахувати дні невикористаної відпустки при звільненні

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Ні для кого не буде таємницею, що при звільненні працівнику виплачується грошова компенсація за дні невикористаної відпустки. Або навпаки — із заробітної плати працівника утримуються кошти, виплачені йому за використану наперед відпустку. Але щоб виплатити компенсацію або утримати виплачені наперед кошти, слід правильно розрахувати кількість днів відпустки, які працівник «заробив» до звільнення.

Щоб правильно порахувати кількість днів щорічної основної відпустки, за які необхідно виплатити компенсацію при звільненні, зважайте на періоди, що зараховують до стажу роботи для цієї відпустки (ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Якщо працівник відпрацював кілька повних місяців, кадровик умить порахує, скільки днів відпустки той заробив:

  • по 2 дні за місяць — якщо відпустка 24 к. д.;
  • по 2,5 дні за місяць — якщо відпустка 30 к. д.

Найточніший результат отримаємо за формулою, яку рекомендує Мінсоцполітики (лист від 24.06.2011 № 208/13/116-11): 

Туст ÷ (365-11) × N, 

де 

Туст — тривалість щорічної основної відпустки, на яку має право працівник (приміром, 24, 28, 30 к. д.); 

365 — кількість календарних днів у році, якщо рік високосний — 366; 

11 — стандартна кількість святкових і неробочих днів за рік; 

N — кількість календарних днів, які працівник відпрацював за робочий рік чи період, без урахування святкових і неробочих днів. 

Одержаний результат необхідно помножити на кількість календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів), відпрацьованих працівником за робочий період, і заокруглити.

image40

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні

Щоб розрахувати кількість днів невикористаної відпустки перед звільненням, оформіть безплатний демодоступ та скористатися калькулятором.

Калькулятор днів щорічної відпустки за робочі роки РОЗРАХУВАТИ

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді