Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників

Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто породжує низку позовів до суду. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Переглядів: 155427
На період воєнного стану згоду профспілки на розірвання трудового договору не отримуємо. Але видавати наказ про звільнення працівників потрібно. Скачайте собі приклад його оформлення за ДСТУ 4163:2020
Переглядів: 37332
Роботодавець прийняв рішення скоротити чисельність чи штат працівників. Тоді на підставі згоди профспілкового органу на скорочення маєте видати наказ про звільнення працівників. Сім правил, яких слід дотриматись при підготовці проєкту наказу про скорочення штату 2021 та зразок документу — у статті.
Переглядів: 78249
Ця стаття допоможе службі управління персоналом районної державної адміністрації пройти у жовтні-грудні 2019 року всі кроки, яких вимагає закон при скороченні працівників. Адже 01.01.2020 набуде чинності постанова КМУ від 19.06.2019 № 746 про скорочення штату РДА майже на 50 відсотків.
Переглядів: 52937
«Прошу звільнити мене за скороченням…». Інколи після прийняття рішення про скорочення працівників і попередження їх про це роботодавець отримує заяви подібного змісту. Чи вправі роботодавець звільнити працівника раніше ніж закінчується строк попередження про скорочення?
Переглядів: 18036
Запис в трудовій книжці про скорочення працівника має точно відповідати законодавчому формулюванню. А саме проставляються стаття та пункт, на підставі яких працівника звільнено. У випадку скорочення чисельності чи штату — пункт 1 стаття 40 КЗпП.
Переглядів: 15434
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою