Персональне повідомлення працівника про скорочення

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
У разі скорочення чисельності та штату працівників один із обов’язків роботодавця — повідомити працівників про це.

Попередження про звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату обов’язково повинно бути персональним та не пізніше ніж за два місяці до дати звільнення.

Покроковий алгоритм скорочення працівника

Повідомляйте працівників про наступне звільнення у письмовій формі. Факт отримання повідомлення працівник засвідчує підписом на другому примірнику повідомлення, що зберігатиме кадрова служба, із зазначенням дати вручення повідомлення. Це в майбутньому виключить можливість спору з приводу, як самого факту попередження про наступне звільнення, так і дати вручення та змісту повідомлення.

З наступного після попередження дня починається перебіг двомісячного строку, встановленого статтею 49-2 КЗпП.

Одночасно з попередженням про звільнення запропонуйте працівнику іншу роботу в організації — звісно, якщо така робота є (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП). Тому за наявності вакансій до тексту повідомлення включіть і попередження про наступне звільнення, і пропозицію про переведення на іншу роботу.

Повідомлення працівнику про заплановане звільнення у зв’язку зі скороченням

Повідомлення працівнику про заплановане звільнення у зв’язку зі скороченням

СКАЧАТЬзміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді