Графік відпусток працівників

Графік відпусток — це локальний нормативний акт підприємства, який визначає черговість надання оплачуваних відпусток у календарному році. Графік відпусток — не лише обов’язковий організаційний документ, а й зручний інструмент планування. За допомогою графіка вирішуються два важливих питання:

  • забезпечується реалізація права працівника на відпочинок, причому з урахуванням його особистих інтересів;
  • враховуються інтереси роботодавця, який має можливість спланувати і забезпечити нормальну роботу підприємства за умови прогнозованої відсутності працівників.

Наявність графіка дає можливість роботодавцю своєчасно письмово попередити працівника про дату початку відпустки, підготувати відповідні розпорядчі документи, виплатити працівнику заробітну плату за час відпустки і, врешті-решт, відправити у відпустку працівника, що з якихось причин відмовляється використати.

Форма графіка відпусток

Для графіка відпусток немає законодавчо встановленої форми. Але є зручна рекомендована форма від наших експертів.

Скачати бланк графіка відпусток

Інколи з різних підстав запланований період відпустки не збігається з фактичним. Тож у графіку варто передбачати графи для внесення інформації про перенесення відпустки, в яких будуть зазначатися підстава для перенесення та нова узгоджена сторонами дата відпустки.

Зразок заповнення графіка відпусток

Можлива наявність і графи «Примітки», куди вноситиметься інформація про використання лише частини запланованої в календарному році відпустки, що спростить роботу з підготовки проекту графіка в наступному році, а також інформація щодо заміни частини відпустки грошовою компенсацією, звичайно з дотриманням вимог частини четвертої статті 24 Закону про відпустки. Але тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 к. д.

Строк складання графіка відпусток

Графік відпусток розробляють щороку на наступний календарний рік. Графік відпусток зазвичай розробляють та затверджують до початку наступного року.

Порада

Процедуру і строки розроблення графіка відпусток доречно регламентувати в одному з локальних нормативних актів підприємства (наприклад, в інструкції з кадрового діловодства, а за її відсутності доцільно приділити увагу цим питанням у Правилах внутрішнього трудового розпорядку).

Які види відпусток планувати графіком відпусток

До графіка відпусток слід включити такі види відпусток:

Заборони щодо внесення до графіка відпусток інших видів відпусток законодавство не встановлює. Тому, щоб забезпечити безперервну роботу підприємства, радимо включити і такі відпустки, як:

Порада

Уносьте до графіка відпусток ті відпустки, що не використані в минулих роках, якщо такі є. Це убезпечить вас від порушення законодавства про працю.

На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
Переглядів: 70870
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Переглядів: 44750
У статті знайдете зразок графіка відпусток 2024, шаблон, а також відповіді на питання коли починати складати графік відпусток та чи всіх працівників включати в нього.
Переглядів: 11828
Законодавство не встановлює єдиного алгоритму затвердження графіка відпусток. Оберіть, що підходить саме вашому підприємству або організації. Які є способи для затвердження графіка, розглянемо у статті.
Переглядів: 11581
Графік відпусток на 2023 на підприємстві: як правильно скласти, форма та як ознайомити з ним своїх працівників
Переглядів: 14303
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою