На обов'язок роботодавців складати графік відпусток не впливає кількість працівників — робити це повинні всі (відповідно до Закону України «Про відпустки»).
Складаємо графік відпусток на 2024 рік
Впоратися з цим завданням найкраще ще до початку року, щоб працівники могли, за бажанням, скористатися правом на відпочинок на самому початку року. До графіків включають як щорічну основну, так і додаткові відпустки:
- за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
- за особливий характер праці;
- інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.
Графік складають у довільній формі — необхідно лише зазначити місяць і заплановану кількість днів відпустки. Конкретний же термін визначають наказом керівника за два тижні до її початку самої відпустки. Якщо працівника прийняли вже після затвердження графіка, до документа множна внести необхідні зміни.
У разі, коли працівник передумав і хоче скористатися відпусткою в інший період, він має написати відповідну заяву та погодити це з роботодавцем (останній може відмовити). Така заява з резолюцією стає підставою для видання наказу про відпустку.
Зауважте, за відсутності графіка відпусток роботодавцеві загрожує штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати (наразі — 8 000 грн), оскільки це кваліфікують як «інше порушення вимог законодавства про працю».
Складаючи графік, зважайте, що певні категорії працівників мають право вийти у щорічну відпустку до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на підприємстві.
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України