Роботодавець має право перенести щорічну відпустку працівника на інший період, проте це можливо лише тоді, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо позначитися на нормальному ході роботи підприємства. Крім того, потрібно, щоб принаймні 24 календарні дні відпустки використали у поточному робочому році (згідно з Кодексом Законів про працю України, а. 2,3 ст. 80).
Як уносити зміни та доповнення до графіка відпусток: на прикладах
Перенесення потрібно узгодити з:
- працівником (письмова згода);
- виборним органом первинної профспілкової організації.
Новий термін надання відпустки також погоджується з працівником.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
Графік відпусток працівників: коли і як складається, хто його затверджує, як ознайомити з ним працівників