Роботодавець має право перенести щорічну відпустку працівника на інший період, проте це можливо лише тоді, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо позначитися на нормальному ході роботи підприємства. Крім того, потрібно, щоб принаймні 24 календарні дні відпустки використали у поточному робочому році (згідно з Кодексом Законів про працю України, а. 2,3 ст. 80).
Як уносити зміни та доповнення до графіка відпусток: на прикладах
Перенесення потрібно узгодити з:
- працівником (письмова згода);
- виборним органом первинної профспілкової організації.
Новий термін надання відпустки також погоджується з працівником.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.
Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.