Відповідно до графіка відпусток 2020, відпустка працівника припадає на період карантину. Як правомірно її перенести, якщо директор не проти, але працівник наразі не може вказати точні дати перенесення, оскільки не відомо, коли буде відновлено міжнародне сполучення?
Черговість надання відпусток визначена графіками, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводять до відома всіх працівників (ч. 10 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
При складанні графіку відпусток ураховують насамперед інтереси виробництва, а вже потім — інтереси працівника та можливості для відпочинку. Графік відпусток – обов’язковий документ для всіх роботодавців: підприємств, незалежно від сфери діяльності й форми власності, та фізичних осіб — підприємців.
Якщо працівник просить надати щорічну відпустку пізніше, ніж це заплановано графіком і роботодавець не проти, то він повинен визначити взаяві конкретні дати, або місяць. Працівник не може перенести відпустку на невизначений термін, така норма в законодавстві відсутня. Роботодавець вправі не погоджувати перенесення відпустки без визначеного періоду.
Якщо роботодавець погоджує перенесення відпустки на інший термін (місяць або конкретні дати), на підставі заяви видає наказ про перенесення відпустки на інший період. Заява працівника — це прохання, а наказ про перенесення відпустки — розпорядчий документ, що є підставою для внесення змін до графіка відпусток. Далі роботодавець вносить зміни до графіка відпусток.
Ірина Житковакерівник групи експертів Експертус Кадри
Унести такі зміни можна за згодою працівника і роботодавця, а також якщо настануть обставини для продовження чи перенесення відпустки. Ініціювати перенесення відпустки можуть як роботодавець, так і працівник.
Весілля — одна з найважливіших подій у житті людини, і в цей період багато хто прагне отримати вільний час для підготовки, святкування та подорожі. Рішення — відпустка у зв’язку з весіллям. У яких випадках надається відпустка без збереження заробітної плати у зв’язку з одруженням? Чи можлива оплачувана відпустка на одруження? Як скласти наказ про надання відпустки у зв’язку з одруженням? Чи передбачена така відпустка для одруження військовослужбовців? Дізнайтесь усі нюанси, які охоплює відпустка на весілля у цій статті. Закон не обіцяє молодятам міцного шлюбу — тут все залежить від них самих, проте гарантує відпустку.
Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
Повернення до роботи після відпустки часто дається важко як звичайним працівникам, так і керівникам. Навіть найвідданіші своїй справі люди можуть відчути апатію, втрату ритму або так звану «післявідпускну депресію». Цей стан є абсолютно нормальним, але якщо не приділити йому увагу, він може негативно вплинути на продуктивність, атмосферу в колективі та загальний настрій на роботі. Тож як налаштувати себе на роботу після відпочинку та що робити після відпустки, щоб не вигорати — у статті.
Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки