Статті за темою Звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників

Покроковий алгоритм скорочення працівника
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто породжує низку позовів до суду. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
155115
Зразок наказу про звільнення за скороченням
На період воєнного стану згоду профспілки на розірвання трудового договору не отримуємо. Але видавати наказ про звільнення працівників потрібно. Скачайте собі приклад його оформлення за ДСТУ 4163:2020
36994
Наказ про скорочення штату
Роботодавець прийняв рішення скоротити чисельність чи штат працівників. Тоді на підставі згоди профспілкового органу на скорочення маєте видати наказ про звільнення працівників. Сім правил, яких слід дотриматись при підготовці проєкту наказу про скорочення штату 2021 та зразок документу — у статті.
78171
Скорочення працівників РДА з 01.01.2020: алгоритм для кадровиків
Ця стаття допоможе службі управління персоналом районної державної адміністрації пройти у жовтні-грудні 2019 року всі кроки, яких вимагає закон при скороченні працівників. Адже 01.01.2020 набуде чинності постанова КМУ від 19.06.2019 № 746 про скорочення штату РДА майже на 50 відсотків.
52913
Скорочення працівника до закінчення двомісячного строку попередження
«Прошу звільнити мене за скороченням…». Інколи після прийняття рішення про скорочення працівників і попередження їх про це роботодавець отримує заяви подібного змісту. Чи вправі роботодавець звільнити працівника раніше ніж закінчується строк попередження про скорочення?
17979
Унесення запису про скорочення до трудової книжки
Запис в трудовій книжці про скорочення працівника має точно відповідати законодавчому формулюванню. А саме проставляються стаття та пункт, на підставі яких працівника звільнено. У випадку скорочення чисельності чи штату — пункт 1 стаття 40 КЗпП.
15397
Перенесення дати скорочення працівників
Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату скорочення працівників? Чи зобов’язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
15782
Скорочення чисельності чи скорочення штату: обираємо правильно
Однієї з підстав звільнення працівників є скорочення чисельності або штату працівників. Обираючи цю підставу для звільнення, насамперед, слід чітко розмежовувати поняття «скорочення штату» та «скорочення чисельності». Адже вони — не тотожні.
7826
Скорочення внутрішнього сумісника, що має дитину до трьох років
У разі звільнення працівників за скороченням діють певні обмеження на звільнення працівників окремих категорій: вагітних, жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів, одиноких батьків та ін. А чи можна скоротити посаду внутрішнього сумісника, який має дитину віком до трьох років, якщо робота на підприємстві не втрачається?
2333