Зміна № 9 до Класифікатора професій: повний текст

Мінекономрозвитку затвердив Зміну № 9 до Класифікатора професій наказом від 18.08.2020 № 1574. Ознайомтеся зі змінами, скачайте повний текст Зміни № 9 до КП.


Зміну № 9 до Національного класифікатора України ДК 003:2020 «Класифікатор професій» затвердило Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наказом від 18.08.2020 № 1574.

Новація 1. Дозволили використовувати фемінітіви у кадровій документації: інженер — інженерка, верстатник — верстатниця, директор — директорка.

Зміна № 9 до Класифікатора професій: повний текст

Новація 2. Ввели базову професійну назву роботи для директорів з різних напрямків з кодом 1210.1. На її основі відділ кадрів може «легально» вводити до штатного розпису директора з продажів, директора з розвитку бізнесу тощо.

⇛ Онлайн пошук по Класифікатору професій ⇚

Новація 3. Ввели в систему професійної класифікації брата медичного нарівні с сестрою медичною. Заклади охорони здоров’я можуть вказувати в наказах і трудових книжках посаду «брат медичний» для працівників-чоловіків.

Зміна № 9 до Класифікатора професій: повний текст

⇛ Як змінити назву посади відповідно до Зміни № 9 до КП ⇚

Читайте в журналі «Кадровик-01» та системі Експертус: Кадри найближчим часом — докладний опис Зміни 9, та як вносити зміни до кадрових документів, щоб узгодити їх зі Зміною 9 до КП.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, Юлія Видиборець. У програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам.  Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді