Профспілка працівників освіти і науки України (далі — Профспілка) нагадала, що періодичність проведення психіатричних оглядів визначається Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих, затвердженим постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465 (далі — Перелік № 1465).
Психіатричні медичні огляди працівників навчальних закладів всіх типів та форм власності, працівників дитячих оздоровчих закладів, працівників будинків дитини, дитячих будинків проводяться один раз на п’ять років (п. 12 Переліку № 1465).
Обов’язкові попередні та періодичні психіатричні огляди працівників, зазначених, зокрема, у пункті 12 Переліку № 1465, проводяться за списками виробництв, робіт, професій і посад, що затверджуються відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців (п. 2 приміток до Переліку № 1465).
Наразі списків виробництв, робіт, професій і посад в галузі освіти, що мають погоджуватися з ЦК Профспілки, МОН не затверджено.
Окрім того, Профспілка зауважила, що претенденти для участі у конкурсі на заміщення посади керівника вищого навчального закладу, окрім інших документів, подають і довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465 (п. 10 Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу, затверджених постановою КМУ «Деякі питання реалізації статті 42 Закону України «Про вищу освіту» від 05.12.2014 № 726).
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України