Періодичні психіатричні медогляди працівників навчальних закладів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Наразі МОН не затверджено списки виробництв, робіт, професій і посад в галузі освіти, за якими мають проводитись обов'язкові попередні та періодичні психіатричні огляди

Профспілка працівників освіти і науки України (далі — Профспілка) нагадала, що періодичність проведення психіатричних оглядів визначається Переліком медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих, затвердженим постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465 (далі — Перелік № 1465).

Психіатричні медичні огляди працівників навчальних закладів всіх типів та форм власності, працівників дитячих оздоровчих закладів, працівників будинків дитини, дитячих будинків проводяться один раз на п’ять років (п. 12 Переліку № 1465).

Обов’язкові попередні та періодичні психіатричні огляди працівників, зазначених, зокрема, у пункті 12 Переліку № 1465, проводяться за списками виробництв, робіт, професій і посад, що затверджуються відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців (п. 2 приміток до Переліку № 1465).

Наразі списків виробництв, робіт, професій і посад в галузі освіти, що мають погоджуватися з ЦК Профспілки, МОН не затверджено.

Окрім того, Профспілка зауважила, що претенденти для участі у конкурсі на заміщення посади керівника вищого навчального закладу, окрім інших документів, подають і довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465 (п. 10 Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу, затверджених постановою КМУ «Деякі питання реалізації статті 42 Закону України «Про вищу освіту» від 05.12.2014 № 726).

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
49977

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31271

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5328

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60472

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді