МОЗ скасовує Перелік робіт, де заборонено застосовувати працю жінок

МОЗ підготувало наказ, що скасовує заборону на застосування праці жінок на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці.

Україна долучилась до головних міжнародних зобов’язань щодо гендерної рівності. МОЗ переглядає власні документи на предмет наявності ознак дискримінації. Розроблено проект документа, за яким втратить чинність наказ «Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок» від 29.12.1993 № 256 (далі — Перелік № 256).

«Ми виступаємо проти будь-яких обмежень і за рівні можливості для жінок і чоловіків. Тому і відбувається перегляд документів МОЗ на предмет наявності ознак дискримінації. Проект документу, який позбавляє чинності попередній, що включав близько 450 робіт, розміщений на офіційному сайті», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Перелік № 256 складається з розділів, що об’єднують:

  • роботи з металообробки;
  • будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи;
  • гірничі роботи;
  • геологорозвідувальні і топографо-геодезичні роботи;
  • роботи з видобутку нафти і газу;
  • чорна та кольорова металургія;
  • ремонт обладнання електростанцій і мереж;
  • електротехнічне виробництво;
  • виробництво абразивів;
  • радіотехнічне і електронне виробництво;
  • загальні професії електронної техніки;
  • професії хімічних виробництв;
  • професії виробництв харчової продукції;
  • тютюново-махоркове та ферментаційне виробництво;
  • роботи на залізничному транспорті та метрополітені, автомобільному, морському, річковому транспорті;
  • поліграфічне виробництво;
  • сільське господарство.

За словами народного депутата України з Підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірини Суслової, заборони були введені в радянські часи і залишились Україні у спадщину від СРСР.

Розробка проекту наказу та його підписання Уляною Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України — лише перший крок. Документ надіслано на погодження до Мінсоцполітики, Міненерговугілля, Національної академії медичних наук України, профспілок та роботодавців. Після надходження всіх погоджень МОЗ направить документ на державну реєстрацію в Мін’юст. Після державної реєстрації та офіційного оприлюднення документ набуде чинності.

А також читайте у e-журналі «Кадровик-01»:

За інформацією Урядового порталу

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді