МОЗ скасовує Перелік робіт, де заборонено застосовувати працю жінок

МОЗ підготувало наказ, що скасовує заборону на застосування праці жінок на роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці.

Україна долучилась до головних міжнародних зобов’язань щодо гендерної рівності. МОЗ переглядає власні документи на предмет наявності ознак дискримінації. Розроблено проект документа, за яким втратить чинність наказ «Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок» від 29.12.1993 № 256 (далі — Перелік № 256).

«Ми виступаємо проти будь-яких обмежень і за рівні можливості для жінок і чоловіків. Тому і відбувається перегляд документів МОЗ на предмет наявності ознак дискримінації. Проект документу, який позбавляє чинності попередній, що включав близько 450 робіт, розміщений на офіційному сайті», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

Перелік № 256 складається з розділів, що об’єднують:

  • роботи з металообробки;
  • будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи;
  • гірничі роботи;
  • геологорозвідувальні і топографо-геодезичні роботи;
  • роботи з видобутку нафти і газу;
  • чорна та кольорова металургія;
  • ремонт обладнання електростанцій і мереж;
  • електротехнічне виробництво;
  • виробництво абразивів;
  • радіотехнічне і електронне виробництво;
  • загальні професії електронної техніки;
  • професії хімічних виробництв;
  • професії виробництв харчової продукції;
  • тютюново-махоркове та ферментаційне виробництво;
  • роботи на залізничному транспорті та метрополітені, автомобільному, морському, річковому транспорті;
  • поліграфічне виробництво;
  • сільське господарство.

За словами народного депутата України з Підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірини Суслової, заборони були введені в радянські часи і залишились Україні у спадщину від СРСР.

Розробка проекту наказу та його підписання Уляною Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України — лише перший крок. Документ надіслано на погодження до Мінсоцполітики, Міненерговугілля, Національної академії медичних наук України, профспілок та роботодавців. Після надходження всіх погоджень МОЗ направить документ на державну реєстрацію в Мін’юст. Після державної реєстрації та офіційного оприлюднення документ набуде чинності.

А також читайте у e-журналі «Кадровик-01»:

За інформацією Урядового порталу

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126362

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45631

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді