Які звіти ваше підприємство має подавати в управління статистики? Простий спосіб дізнатися

Про те, що підприємство має подавати звіти до управлінь статистики, знають всі. Але різні підприємства подають різні звіти. Які звіти має подавати в статистику саме ваше підприємство? Таке запитання виникає майже на кожному новоствореному підприємстві. Та й на підприємствах, що працюють не перший рік, аналогічні питання постають

Ситуація з життя: «Наше ТОВ створене наприкінці 2015 року. У 2016 році ми не подавали звіти 1-ПВ (місячна) і 1-ПВ (квартальна) до органу статистики. Чи повинні ми подавати ці звіти у 2017 році? Як про це дізнатися?»

Спочатку – нормативна база.

Основні засади взаємодії органів державної статистики з респондентами державних статистичних спостережень визначаємо за статтею 16 Закону України «Про державну статистику» від 17.09.1992 № 2614-XII та Політикою Держcтату України у сфері взаємодії з респондентами та постачальниками адміністративних даних, затвердженою наказом Держстату від 04.12.2012 № 504.

Територіальні органи державної статистики здійснюють заходи щодо інформування респондентів про залучення їх до участі у державних статистичних спостереженнях, забезпечення звітно-статистичною документацією, інструктивними та методологічними матеріалами.

З цією метою на сайтах Головних управлінь статистики в областях (крім Головного управління статистики в АР Крим та Управління статистики у м. Севастополі) існує відповідна опція, за допомогою якої можна дізнатися про перелік форм статистичної та фінансової звітності, за якими повинно звітувати підприємство, установа, організація (далі — підприємство) до органів державної статистики упродовж 2017 року.

Для цього потрібно ввести ідентифікаційний код з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій (ЄДРПОУ) до відповідного вікна на сайті органу державної статистики за місцем здійснення діяльності підприємства, і ви отримаєте необхідну інформацію.

Наприклад, http://rsp.ukrstat.gov.ua/edrpou

Також цю інформацію можна отримати й по телефону у секторі роботи з респондентами відповідного Головного управління статистики за місцем здійснення діяльності підприємства.

Бланки форм державної статистичної звітності є на нашому порталі /rubric/84-zvti-formi


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді