Носити маски на роботі мають працівники всіх підприємств

Підприємство потрапляє під визначення терміну «громадське місце», а Кабмін зобов’язав громадян носити маски в громадських місцях.

Наказ про затвердження порядку дій на підприємстві, якщо працівник захворів на COVID-19

Постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 (далі — Постанова № 211) встановила карантинний захід.

Карантинний захід

Заборона перебувати в громадських місцях без засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

Роз’яснення терміну «громадське місце» в частині дотримання маскового режиму згідно з Постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 надало Міністерство розвитку громад та територій України на офіційному сайті.

На законодавчому рівні визначення терміну «громадське місце» є лише в Законі України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22.09.2005 № 2899-IV (далі — Закон № 2899).

Громадське місце

Частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони (Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» від 22.09.2005 № 2899-IV).

Як роз’яснює Мінрегіон, у розумінні Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону № 2899

До громадських місць належать

1

ліфти і таксофони

2

приміщення та території закладів охорони здоров’я

3

приміщення та території навчальних закладів

4

дитячі майданчики

5

приміщеннях та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту

6

під’їзди житлових будинків

7

підземні переходи

8

транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів

9

приміщення закладів ресторанного господарства

10

приміщення об’єктів культурного призначення

11

приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ

12

стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів

13

приміщення підприємств, установ та організацій усіх форм власності

14

приміщення готелів та аналогічних засобів розміщення громадян

15

приміщення гуртожитків

16

аеропорти та вокзали

Отже, працівники мають перебувати на робочих місцях і в приміщеннях роботодавця у захисних масках.

Роботодавець зобов’язаний за власний кошт придбавати засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) для працівників, задіяних на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами. Однак, згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні ЗІЗ, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування (ст. 8 Закону «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Якщо ваше підприємство вирішило забезпечувати працівників масками за рахунок роботодавця, оформіть наказ. Вкажіть нормативні підстави для видавання масок, відповідальних за їх видавання, кількість масок, яку треба видати працівникам, відповідальних за видачу, форму обліку виданих масок.

Як громадяни дотримують маскового режиму, контролює Нацполіція.

Як негативні відгуки перетворити на рекламу

Штраф за порушення

Адміністративний штраф за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства:

  • на громадян — 1000—2000 нмдг (17 000 — 34 000 грн);
  • на посадових осіб — 2000—10 000 нмдг (34 000 — 170 000 грн).

Підстава — стаття 44-3 КпАП.

Як правильно використовувати маску


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді