Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі е-лікарняного

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами за е-лікарняним оформляється інакше, ніж на підставі паперового листка непрацездатності. Труднощів додає те, що нормативні акти не скеровують, як оформляти відпустку за е-лікарняним. Тож, щоб навчитися самостійно документувати відпустку за новими правилами, дотримуйтеся алгоритму від наших експертів та зразків засвідчення документів за ДСТУ.


Непрацездатність у зв’язку з вагітністю та пологами засвідчують е-лікарняним. Те, що лікарняний — електронний, не впливає на тривалість відпустки. Роздруковуйте е-лікарняний причиною непрацездатності «Вагітність та пологи» вважають виданим через сім днів з дати, коли відкрили листок непрацездатності (п. 1 розд. ІІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234; далі — Порядок № 1234).

На який день роздруковувати е-лікарняний

Засвідчте роздруківку згідно з ДСТУ 4163:2020.

Зразок засвідчення роздруківки е-лікарняного у зв'язку з вагітністю та пологами

відпустка по вагітності і пологам за е-лікарняним

РОЗГОРНУТИ ЗРАЗОК

Нагадуємо, що допомога з вагітності та пологів становить 100% середньої зарплати/доходу й не залежить від страхового стажу (ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Чи вказувати страховий стаж на роздруківці е-лікарняного

Зважайте, якщо за 12 місяців до дати відкриття електронного лікарняного вагітна працівниця набула менше 6 місяців страхового стажу, комісія із соцстраху обмежить розмір допомоги з вагітності та пологів.

Також пам’ятайте про обмеження, якщо співробітниця завагітніла під час відпустки для догляду за дитиною віком до шести років.

Напишіть про обмеження на роздруківці е-лікарняного за зразком.

Якщо вагітна хоче піти у дектертну відпустку пізніше, отримайте від неї заяву.

Далі засвідчену роздруківку е-лікарняного та копію заяви необхідно передати:

  • особі, відповідальній за облік робочого часу в підрозділі, де працює вагітна;
  • комісії із соцстраху.Комісія фіксує рішення про призначення допомоги в

протоколі

та передає його примірник і роздруківку е-лікарняного до бухгалтері.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, Юлія Видиборець. У програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам.  Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді