Список працюючих інвалідів: бланк 2022
Підприємства та організації громадських організацій осіб з інвалідністю мають право на пільги із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України з питань оподаткування (ст. 14-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII).
Якщо такі підприємства хочуть отримати пільги зі сплати податків і зборів, вони мають подати до обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій пакет документів, у т. ч. довідку про чисельність працюючих інвалідів на підприємстві. Таку довідку видає територіальне відділення Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю за попередній рік та за попередній звітний (податковий) період (п. 3 Порядку надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, затвердженого постановою КМУ від 08.08.2007 № 1010).
Нагадаємо, що порядок видачі довідки про чисельність працюючих осіб з інвалідністю затверджений наказом Мінсоцполітики від 25.03.2002 № 169 (далі — Порядок № 169). Щоб отримати довідку, підприємства, організації, а також фізичні особи, які використовують найману працю, подають до відділення Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю:
- заяву за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку;
- звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за попередній рік за формою 10-ПОІ;
- список працюючих інвалідів за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку № 169.
Бланк список працюючих інвалідів
СКАЧАТИ
Теорія теорією, а на практиці фахівці Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю часто просять й інші підприємства подавати список працюючих осіб з інвалідністю разом зі звітом за формою № 10-ПОІ. За цим списком фахівці перевіряють достовірність інформації у звіті № 10-ПОІ та правильність розрахунку середньооблікової чисельності штатних працівників, яким встановлена інвалідність.
Список працюючих інвалідів: зразок заповнення
СКАЧАТИ
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"