Статті за темою Звільнення працівника за прогул

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок
Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
154791
Покроковий алгоритм при звільненні за прогул
Легким в оформленні звільнення працівника за прогул вважає лише той, хто ніколи його не проводив. Зі сторони здається, що достатньо скласти акт, визнати причину неявки на роботу не поважною і підготувати відповідний наказ. Однак, пам’ятайте, що проблеми можуть виникнути потім. Приміром, звільнений працівник подасть позов до суду і доведе, що ви припустилися процедурної помилки під час звільнення по статті за прогул. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не тільки мати загальну уяву про складові процедури, але й розуміти порядок оформлення звільнення за прогул без поважних причин. Тож дійте за алгоритмом від експертів Експертус Кадри.
140521
Наказ про звільнення за прогул: зразок
Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюється відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
47379
Звільнення працівника з ініціативи власника
Трудові відносини, укладені як на підставі строкового, так — і безстрокового трудового договору, можуть бути припинені і з ініціативи працівника, і з ініціативи власника. Розгляньмо умови, за яких відбуватиметься розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.
13924
Судова практика щодо звільнення за прогул
Кадровику нерідко доводиться грати роль свідка, коли керівник жадає застосувати до недбалого працівника дисциплінарне стягнення «сьогодні і негайно». Пропонуємо вам дізнатись про чужі помилки, аби не довелося вчитися на своїх і не поновлювати на роботі працівника, який порушував трудову дисципліну.
2438