Наказ про звільнення за прогул: зразок
Прогул — це відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9).
Покроковий алгоритм при звільненні за прогул
Проєкт наказу про звільнення за прогул, зазвичай, готують працівники кадрових служб на підставі наказу про накладання дисциплінарного стягнення та протоколу виборного органу профспілки або письмового рішення профспілкового представника в мирний час. В період дії воєнного стану не потрібна згода профспілки на звільнення за ініціативою роботодавця. Виняток — звільнення працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів (ч. 2 ст. 5 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX).
Наказ про звільнення за прогул без поважних причин: зразок
Після того, як наказ про звільнення за прогул підпише роботодавець, зареєструйте його в спеціальній обліковій формі. Нагадаємо, що згідно зі статтею 16 Переліку № 578/5, накази про звільнення належать до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання. Їх реєструють в окремій обліковій формі — Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання.