Чи можна звільнити чоловіка у зв’язку з доглядом за дитиною до 14 років?

7396

Запитання

Відповідь

Стаття 38 КЗпП не обмежує, що правом на звільнення у зв’язку з доглядом за дитиною у визначений в заяві строк можуть скористатися лише жінки.

Якщо працівник (батько), має дитину віком до 14 років, він має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, з власної ініціативи для догляду за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку (ст. 38 КЗпП) у термін, зазначений у заяві, незалежно від того, працює чи ні мати дитини. Підставою для звільнення у цьому разі є свідоцтво про народження дитини.

Письмові комунікації для кадровика

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення за власним бажанням

Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
83102

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
643514

Заява про звільнення за власним бажанням

Якщо працівник прийняв рішення завершити кар’єру в компанії, неодмінно шукатиме бланк заяви на звільнення за власним бажанням. Роз’ясніть працівнику, що оформлення такої заяви залежить від причини звільнення. Скачайте та покажіть колезі зразок заяви на звільнення за власним бажанням.
258510

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
617466

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
157971