Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

UA RU
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.

Якщо працівник попередив про звільнення за два тижні, достатньо внести до трудової книжки такий запис: «Звільнений за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України».

Запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

СКАЧАТИ

Якщо працівник звільняється з поважної причини, з якими законодавство пов’язує надання певних пільг і переваг, запис про звільнення до трудової книжки вносять із зазначенням цієї причини (абз. 3 п. 2.26 Інструкції  про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

У випадках, коли звільнення зумовлено неможливістю продовжувати роботу, запис у трудовій книжці додатково повинен містити і поважні причини звільнення. Наприклад, у зв’язку з:

  • переїздом на нове місце проживання;
  • переведенням працівника на роботу в іншу місцевість;
  • вступом до навчального закладу;
  • неможливістю проживання у конкретній місцевості, підтвердженою медичним висновком;
  • вагітністю;
  • необхідністю догляду за дитиною до досягнення нею 14-річного віку;
  • необхідністю догляду за дитиною з інвалідністю;
  • необхідністю догляду за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку;
  • виходом на пенсію за віком;
  • прийняттям на роботу за конкурсом тощо.


зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, Юлія Видиборець. У програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам.  Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді