Запис про звільнення в трудовій книжці

UA RU
Запис в трудову книжку про звільнення вноситься у точній відповідності з формулюванням законодавства, посилаючись на відповідну статтю, пункт закону.
Чекліст кадровика Скачати документи відділу кадрів

Розглянемо детальніше внесення до трудової книжки записів найпоширеніших підстав звільнення працівників.

Запис про звільнення за угодою сторін в трудовій книжці

Як уже зазначалося, запис про звільнення вносимо чітко по Інструкції про порядок ведення трудових книжок. Обов’язково зазначаємо причину звільнення, дату звільнення і номер наказу про звільнення працівника.

До відома

Дата звільнення — є останнім робочим днем працівника. Отже, приміром, якщо останній робочий день працівника — 28 лютого 2017 року, то в наказі та у трудовій книжці має бути вказана дата звільнення 28.02.2017.

Начальник відділу кадрів або директор підприємства розписується в трудовій книжці та ставить печатку.

Зразок запису до трудової книжки за угодою сторін

Запис про звільнення в трудовій книжці

Запис про звільнення з власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію

При розірванні трудового договору з ініціативи працівника з причин, за яких законодавство пов’язує надання певних пільг і переваг, запис про звільнення вносять до трудової книжки із зазначенням цих причин.

Вихід на пенсію працівника є однією з поважних причин для звільнення, визначених статтею 38 КЗпП.

Якщо працівник згідно зі статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII має право на пенсію за віком на пільгових умовах, то у наказі про звільнення і трудовій книжці працівника необхідно зазначити саме цю причину звільнення.

Приклад формулювання причини звільнення працівника має бути таким:

«Звільнено за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію за віком на пільгових умовах (Список № 1 або Список № 2), стаття 38 КЗпП».

Ольга Догадіна керівник експертної групи «Експертус Кадри»
Визначте, кому доцільно доручити табельний облік, адаптуйте форму табеля під потреби підприємства, заповніть табель без помилок, навіть якщо працівники працюють за режимом, відмінним від звичайного, та правильно оберіть позначки для неявок

Запис у трудовій книжці про скорочення працівника

У день звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності чи штату працівнику видається, зокрема належно оформлена трудова книжка.

Як причина звільнення у трудовій книжці зазначаються пункт 1 статті 40 КЗпП — звільнено у зв’язку зі скороченням чисельності чи штату працівників.

Зразок записів про звільнення працівника у зв’язку зі скороченням

Запис про звільнення в трудовій книжці

Запис про звільнення в трудовій книжці

Унесення до трудової книжки запису про звільнення сумісника та переведення його на основне місце роботи

Досить часто трапляється ситуація, коли працівник звільняється з основного місця роботи, і місце роботи за сумісництвом стає для працівника основним. У цьому разі після того, як сумісник надасть до кадрової служби належним чином оформлену трудову книжку із записом про звільнення з основного місця роботи, його слід звільнити з посади, яку він обіймає за сумісництвом (наприклад, за угодою сторін на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП), а вже наступного дня цього працівника можна прийняти за його заявою на цю ж посаду на основне місце роботи.

Запис до трудової книжки у разі, коли робота за сумісництвом стає основною

Запис про звільнення в трудовій книжці


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді