Зразки заяв про звільнення з роботи

UA RU
Стаття-подарунок від журналу «Кадровик-01»
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Ольга Догадіна керівник експертної групи «Експертус Кадри», Київ
Під час війни потреба в дистанційному звільненні зросла. Тож, коли така ситуація трапиться з вами, то не застане вас зненацька.

КЗпП не конкретизує, яким саме способом потрібно повідомляти роботодавця про звільнення. Але, зазвичай, таким попередженням слугує заява на звільнення, підготовлена у письмовій формі.

Щоб у вас не виникало сумнівів у правильності написаної заяви на звільнення, скористайтеся запропонованими зразками.

Заява про звільнення за власним бажанням

Про своє бажання звільнитися працівник попереджає роботодавця за два тижні відповідною заявою.

Проте якщо заява на звільнення за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (наявні поважні причини для звільнення) або йдеться про звільнення відповідно до ч. 3 ст. 38 КЗпП, у заяві вказують конкретну дату звільнення, як це передбачає КЗпП.

Також роботодавець звільняє працівника у строк, вказаний у заяві, якщо підприємство розташоване в районі, де ведуться бойові дії, й існує загроза життю і здоров’ю працівника. Виняток — працівник примусово залучений до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури (ст. 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

 

Зразок заяви про звільнення за власним бажанням (форма заяви)

Зразок заяви про звільнення за власним бажанням (форма заяви)

СКАЧАТИ

Заява про звільнення за угодою сторін

Розірвання трудових відносин за пунктом 1 статті 36 КЗпП застосовують у випадку взаємної згоди сторін трудового договору. Ініціатором припинення трудового договору за цією підставою може бути працівник, так і роботодавець.

Заява на звільнення за угодою сторін може починатися словами «прошу» або «згоден», залежно від того, хто ініціює звільнення.

Зразок заяви про звільнення за згодою сторін

Зразок заяви про звільнення за згодою сторін

СКАЧАТИ

 

Звільнення працівника у зв’язку з переведенням до іншої організації

Частина перша статі 32 КЗпП передбачає можливість звільнення працівника у зв’язку з переведенням до іншої організації, але тільки за умови згоди працівника на таке переведення.

Свою згоду на переведення працівник викладає у відповідній заяві.

Зразок заяви про звільнення працівника у зв’язку з переведенням

Зразок заяви про звільнення працівника у зв’язку з переведенням

СКАЧАТИ



зміст

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді