Фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 № 848-VIII, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, відбуватиметься за чинним порядком до кінця року
Попри те що Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 № 1977-XII (далі — Закон № 1977) втратив чинність, науковці-пенсіонери не постраждають.
До 01.01.2017 для наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 № 848-VIII, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, на яку має право науковий працівник, фінансується у порядку, визначеному постановою КМУ від 24.03.2004 № 372 (далі — Порядок № 372). Таку норму містить затверджена нещодавно постанова КМУ «Про реалізацію пункту 5 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 27.07.2016 № 472.
Нагадаємо, що Порядок № 372 було затверджено для реалізації норм статті 24 Закону № 1977. Державним органом, уповноваженим надавати роз’яснення із застосування Порядку № 372, є Пенсійний фонд України.
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
Від редакції
Умови пільгового пенсійного забезпечення наукових та науково-педагогічних працівників в постійному полі зору наших експертів. Пропонуємо ознайомитись з ексклюзивними матеріалами:
Пільгове пенсійне забезпечення: законодавчі новації
(«Кадровик-01», № 06/2015)
Відпустка без збереження заробітної плати і стаж для пенсії
(«Кадровик-01», № 03/2013)
Зарахування часу проходження ординатури до страхового стажу для виплати грошової допомоги при призначенні пенсії
(«Кадровик-01», № 09/2013)
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років