Військкомати мають повідомляти роботодавців про звільнення працівників із військової служби

Військкомати зобов’язані письмово надавати роботодавцям інформацію щодо проходження військової служби працівниками не пізніше наступного дня після взяття їх на військовий облік. Однак Міноборони вірогідно про це не знає…

У листі від 24.06.2016 № 116/9/5/78-16 Міноборони інформує, що облік особового складу в Збройних Силах України ведеться згідно з Інструкцією з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженою наказом Міноборони України від 26.05.2014 № 333 (далі — Інструкція).

Інструкція не передбачає надання інформації роботодавцю про загибель, перебування в полоні, зниклих безвісти військовослужбовців Збройних Сил України. Повідомляються лише члени сім’ї і родичі військовослужбовця через районні (об’єднані, міські) військові комісаріати.

Міноборони наголошує, що надання роботодавцю довідок про звільнення військовослужбовця з військової служби чинним законодавством не передбачено. Зазначену інформацію роботодавці можуть отримати, надіславши запит до військового комісаріату.

Цікаво, що Інструкція розроблена відповідно до Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» від 10.12.2008 № 1153/2008 (далі — Положення). Пункт 260 Положення в редакції Указу Президента № 417/2015 від 14.07.2015 покладає на військові комісаріати обов’язок не пізніше наступного дня після взяття на військовий облік громадян, звільнених з військової служби, письмово повідомити державні органи, підприємства, заклади, установи і організації, в яких до призову на військову службу ці громадяни працювали, навчались або були зареєстровані як безробітні, про підставу звільнення з військової служби, строк військової служби, що зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, стажу державної служби, а також про день взяття їх на облік, у т. ч. про причини перевищення строків взяття на військовий облік.

Тож, із 15 червня 2015 року військові комісаріати зобов’язані надавати інформацію про звільнення з військової служби працівників, які з’явилися для постановки на військовий облік. Більше того, вимоги Положення мають виконуватися незалежно від того, чи з’явився працівник на роботі і чи надіслав роботодавець до військкомату такий запит.

Однак дотепер не відпрацьовано механізм повідомлення роботодавців про звільнення з військової служби тих працівників, що не з’явилися до військових комісаріатів після демобілізації. Установлення факту демобілізації залишається клопотом роботодавця.

Юлія Видиборець,
головний експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді