Пам’ятка як не перегрітися на роботі влітку

Головне управління Держпраці в Одеській області підготувало пам’ятку для працівників, які працюють на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях, з кондиціонером та без нього.
  1. Якщо працюєте на відкритій місцевості при температурі повітря +35ºС і вище через кожних 15-20 хв роботи відпочивайте 10-12 хв у прохолодних приміщеннях. Допустима максимальна сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для працівників у спецодязі для захисту від теплового випромінювання, — 4-5 год, без спецодягу — 1,5-2 год.
  2. Аби вам не стало зле через великий перепад температури на вулиці й у приміщенні, виставляйте у кондиціонері температуру +24-25°C.
  3. Якщо на вулиці +37 ºС і більше, це вже небезпечні (екстремальні) умови праці. За можливості перенесіть години роботи на ранок або вечір.
  4. Носіть у спеку спецодяг або одяг з натуральних тканин.
  5. У спеку не рекомендується працювати особам, молодшим 25 і старшим 40 років.
  6. Рекомендації щодо вживання напоїв:
  • вживайте достатньо води, чаю, напоїв з оптимальною температурою + 10-15 ºС;
  • пийте підсолену воду, мінеральну лужну воду, знежирене молоко, молочну сироватку, соки, киснево-білкові коктейлі, аби не втратити з потом солі і мікроелементи;
  • пийте воду часто і потроху. Якщо температура повітря більше 30ºС при роботі середньої тяжкості випивайте мінімум 0,5 л води на годину — приблизно один стакан кожні 20 хв.
  1. Вживайте фрукти та овочі.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273054

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37562

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197266

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді