Атестацію робочих місць за умовами праці для встановлення пільг і компенсацій за роботу у несприятливих умовах треба проводити незалежно від того, що працівник зайнятий неповний робочий час.
Управління Держпраці у Рівненській області нагадало, що атестувати робочі місця за умовами праці потрібно на підприємствах будь-якої форми власності, де технологічний процес, обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Читайте також: Унесення до трудової книжки запису про атестацію робочого місця
Основна мета атестації — реалізація підприємством прав працівників на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації за роботу в несприятливих умовах.
Ініціювати атестацію робочих місць має керівник, оскільки саме він нестиме відповідальність за своєчасну та якісну атестацію.
Пільги та компенсації встановлюють пропорційно фактично відпрацьованому часу в несприятливих умовах праці, тобто за фактичний час зайнятості працівника на робочому місці зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочого місця за умовами праці незалежно від посадового окладу.
За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області
Увага!
Нагадаємо, що за порушення строку проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення керівник несе адміністративну відповідальність: штраф від 510 до 1700 грн. (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.