Інструкції з охорони праці розроблятимемо по-новому

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Інструкції з охорони праці необхідно переглядати не рідше разу на 5 років, а для робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, — не рідше ніж раз на 3 роки

Мінсоцполитики наказом від 30.03.2017 № 526 затвердило в новій редакції Положення про розробку інструкцій з охорони праці (далі — Положення № 526), яке встановлює вимоги до змісту, побудови і викладення інструкцій з охорони праці (далі — Інструкції), що діють в межах підприємства, установи, організації.

Вимоги Положення № 526 поширено на всіх юридичних та фізичних осіб, які використовують найману працю.

Як і раніше, Інструкції розроблятимуть на основі нормативно-правових актів з охорони праці, технологічної документації підприємства з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній документації підприємств-виготовлювачів устаткування, що використовують на підприємстві. Інструкції затверджує роботодавець. Вони є обов’язковими для дотримання працівниками відповідних професій або виконавцями відповідних робіт на цьому підприємстві.

Положення № 526 не змінює структуру Інструкції. Як і раніше, вона матиме розділи:

  • «Загальні положення»;
  • «Вимоги безпеки перед початком роботи»;
  • «Вимоги безпеки під час роботи»;
  • «Вимоги безпеки після закінчення роботи»;
  • «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях».

За необхідності інструкції можуть містити й інші розділи.

Положенням № 526 уточнено строки перегляду Інструкцій. Інструкції переглядатимуть у строки, передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці, на основі яких їх розроблено, але не рідше ніж один раз на 5 років, а для робіт з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, — не рідше ніж один раз на 3 роки.

Нагадаємо, що раніше переглядали:

  • інструкції що належать до державних міжгалузевих нормативних актів про охорону праці та примірних інструкцій, — в міру потреби, але не рідше одного разу на 10 років;
  • інструкції, що діють на підприємстві, — в терміни, передбачені державними нормативними актами про охорону праці, на підставі яких вони опрацьовані, але не рідше одного разу на 5 років, а для професій або видів робіт з підвищеною небезпекою — не рідше одного разу на 3 роки.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31238

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5242

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60139

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
100

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді