Новий підхід до обслуговування роботодавців переорієнтує роботу спеціалістів центрів зайнятості з формальної реалізації визначених законом функцій на задоволення індивідуальних потреб кожного клієнта
Норма робочого часу 2020
Мінсоцполітики повідомило про старт з 01.08.2019 у Дніпропетровській області пілотного проекту — інституту консультанта роботодавця.
Інститут консультанта роботодавця — другий етап стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості. Основною метою його запровадження є розширення підходів до надання послуг роботодавцям. Надані послуги мають враховувати:
- специфіку підприємницької активності регіону;
- особливості розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.
Окрему увагу приділятимуть обслуговуванню великих підприємств. Консультанти роботодавців мають спеціалізуватися на особливостях галузей економіки, у яких функціонують такі підприємства.
Мінсоцполітики вважає, що впровадження службою зайнятості інституту консультанта роботодавця дозволить:
- ефективно вирішити проблему “кадрового голоду”;
- підвищити зацікавленість громадян працювати легально на українських підприємствах;
- налагодити комунікацію з роботодавцями за допомогою зручних електронних сервісів;
- підвищити швидкість закриття вакансій;
- оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами;
- надавати спеціалізовані послуги роботодавцям за цільовими групами;
- удосконалити систему підбору та професійного навчання безробітних для їх результативного працевлаштування.
«Ми йдемо в ногу з часом, а це спонукає до пошуку нових, нестандартних рішень, підходів та форм роботи з нашими клієнтами», – коментує старт нового проєкту директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
Кадрові вебінари у серпні
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.