Уряд змінив списки робіт, зайнятість на яких дає право на пільгову пенсію

Мета змін — запровадити єдиний підхід до практичного застосування органами ПФУ Списку № 1 та Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників робіт, зайнятість на яких дає право на пенсію на пільгових умовах

Розрахунок страхового стажу для призначення пенсії

КМУ постановою від 14.08.2019 № 708 (далі — Постанова № 708) уніс зміни до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 № 461.

З розділу ІІІ «Чорна металургія» Списку № 1 виключили:

  • верхових доменних печей;
  • машиністів тельферів, зайнятих на гарячих ділянках робіт;
  • укладальників прокату, зайнятих на гарячих ділянках робіт.

Натомість в підрозділ 6 «Загальні професії» розділу ІІІ додали позицію «працівники, які здійснюють безпосередню організацію та контроль за виконанням робіт під час технологічних процесів у зазначених виробництвах». Аналогічну позицію також додали до загальних професій розділу IV «Виробництво коксопродуктів» та розділу VII «Виробництво кольорових металів».

Також до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах додано позицію «працівники, які здійснюють безпосередню організацію та контроль за виконанням робіт під час технологічних процесів у зазначених виробництвах» до загальних професій:

  • розділу ІІІ «Чорна металургія»;
  • розділу IV «Виробництво коксопродуктів. Вуглепідготовка»;
  • розділу VIII «Виробництво кольорових металів».

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри


Уряд змінив списки робіт, зайнятість на яких дає право на пільгову пенсію
Галина Бєліковаредактор-експерт Експертус Кадри
Обов’язок кадровика — письмово повідомити працівника, що в нього виникає право на пенсію за віком, у т. ч. на пільгових умовах. Як це зробити?

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
55902

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
116340

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76238

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5529

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8670

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді