Спілкуємось з Пенсійним фондом з мобільного
У ВРУ зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо розміру мінімальної пенсії за віком» (законопроект № 2575).
Автор законопроекту Демченко С. О. пропонує встановити мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу в розмірі двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, визначених законом.
З 01.01.2020 для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу пропонують встановити в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Дізнайтеся, чи зараховується в стаж для призначення пенсії підприємницька діяльність
Також автор пропонує виключити частини третю — шосту статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які визначають:
- мінімальний розмір пенсії за віком при відсутності необхідного страхового стажу;
- підстави призначення державної соціальної допомоги;
- не врахування період, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску, при визначенні мінімального розміру пенсії за віком та збільшенні мінімальної пенсії за віком.
На думку автора законопроекту його прийняття сприятиме покращенню соціально-економічного становища людей похилого віку, які мають стаж роботи понад 30 років.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри
Вихід на пенсію — поважна причина при звільненні з ініціативи працівника (ст. 38 КЗпП). Роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Кадровик, в свою чергу, оформити звільнення у зв’язку з виходом на пенсію без помилок.