Правил організації роботи під час карантину мають дотримуватись як працівники, так і роботодавці — наголошує Держпраці

Щоб запобігти розповсюдження COVID-19 на підприємстві роботодавець має організувати безпечні умови праці; за необхідності, змінити режим роботи підприємства. Одночасно працівники мають бути поінформовані про правила роботи під час карантину та чітко їх дотримуватись. Перевірте, чи виконуються правила на вашому підприємстві.

Правил організації роботи під час карантину мають дотримуватись як працівники, так і роботодавці — наголошує Держпраці


Управління Держпраці у Полтавській області нагадало, що задля запобігання розповсюдження коронавірусу на підприємстві роботодавець має:

  • Розмістити дезінфікуючі засоби при вході на територію підприємства, робочих місцях, тощо.
  • Забезпечити:
    • наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук.
    • наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками.
    • протирання поверхонь, до яких часто торкаються, а саме: робочих столів, кухонних стільниць та дверних ручок.
    • наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.

Працівникам підприємства необхідно:

  • Дотримуватись маскового режиму — носити захисну маску, коли вони знаходяться поряд з іншими людьми
  • Дотримуватись правил гігієни під час кашлю чи чхання. Прикривати рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидати використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього мити руки з милом і/або обробляти їх дезінфікуючим засобом.
  • Часто мити руки з милом принаймні 40 секунд. Якщо немає такої можливості, обробляти руки дезінфікуючими засобами.
Наказ про видавання та використання захисних масок під час карантину

Алгоритми дій у разі виявлення COVID-19

Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому, залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.

Увага! У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та запобігання розповсюдження хвороби.

Держпраці закликає роботодавців забезпечити гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім'ї. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено, що у разі встановлення КМУ карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений статтею 84 КЗпП та статтею 26 Закону України «Про відпустки».

За можливості, необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю ОМС, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, у тому числі держслужбовцю, службовцю ОМС, за його згодою відпустку.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
62

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5798

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
954

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530186

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123873

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді