В Україні почали діяти оновлені правила подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, і тепер заяву на призначення пенсії можна подати з-за кордону. Про це повідомило Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Страховий стаж для пенсії
Відповідну заяву можна надіслати за допомогою поштового зв'язку. Громадяни, які внаслідок повномасштабного вторгнення Росії опинилися за кордоном, можуть звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України (місце перебування або реєстрації на це не впливає).
Для призначення пенсії потрібно подати копії документів, що визначають право на це, для поновлення — копію паспорта громадянина. Також громадяни мають надати копії документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця (реєстрацію місця тимчасового проживання чи перебування за кордоном) та оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою. Ці документи надаються з перекладом.
Можливість подаватися на пенсію віддалено діятиме під час воєнного стану та впродовж трьох наступних місяців після місяця, коли його припинять.
За матеріалами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років