
З 4 вересня Мінінфраструктури відкрило реєстрацію на безкоштовний проєкт з підготовки водійок автобусів, метою якого є створення робочих місць для жінок у сфері громадського транспорту.
У Міністерстві наголошують на кадровій кризі у сфері пасажирських перевезень, внаслідок якої потреба у водіях на внутрішніх маршрутах сягає 6 тисяч осіб.
Праця жінок у мирний та воєнний час: дороговкази для кадровика
Взяти участь у проєкті можуть жінки віком від 21 до 65 років, які проживають у місті Київ, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях, мають водійське посвідчення (категорії «B», «C», «CE», «D1») та досвід водіння понад 3 роки, і планують працевлаштуватися водійками автобуса. Загалом у проєкті візьмуть участь 100 осіб.
Для участі необхідно заповнити анкету, надати команді проєкту копії документів, пройти співбесіду та підписати згоду на працевлаштування водійкою після завершення навчання.
Крім Мінінфраструктури, проєкт реалізують ГО «Фундація інституційного розвитку» спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.
За інформацією
Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.