З 4 вересня Мінінфраструктури відкрило реєстрацію на безкоштовний проєкт з підготовки водійок автобусів, метою якого є створення робочих місць для жінок у сфері громадського транспорту.
У Міністерстві наголошують на кадровій кризі у сфері пасажирських перевезень, внаслідок якої потреба у водіях на внутрішніх маршрутах сягає 6 тисяч осіб.
Праця жінок у мирний та воєнний час: дороговкази для кадровика
Взяти участь у проєкті можуть жінки віком від 21 до 65 років, які проживають у місті Київ, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях, мають водійське посвідчення (категорії «B», «C», «CE», «D1») та досвід водіння понад 3 роки, і планують працевлаштуватися водійками автобуса. Загалом у проєкті візьмуть участь 100 осіб.
Для участі необхідно заповнити анкету, надати команді проєкту копії документів, пройти співбесіду та підписати згоду на працевлаштування водійкою після завершення навчання.
Крім Мінінфраструктури, проєкт реалізують ГО «Фундація інституційного розвитку» спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.
За інформацією
Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.