Ать-два: чи включати мобілізованих працівників до графіка відпусток
Запитання
Відповідь
Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) графіком відпусток на підприємстві, в установі, організації (далі — організація) визначається черговість їх надання працівникам.
Оскільки згідно зі статтею 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, які проходять військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, зберігається робоче місце (посада), такі працівники увільняються від роботи в організації. Час військової служби за призовом під час мобілізації буде зараховано до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, згідно з пунктом 2 частини першої статті 9 Закону про відпустки.
До відома
У пригоді Вам неодмінно стане відповідь на питання:
чи зараховувати до стажу роботи для надання відпусток час, коли працівник проходив військову службу за призовом під час мобілізації.
Оскільки при складанні графіка відпусток визначити наперед час проходження військової служби за призовом у зв’язку з мобілізацією неможливо (працівник може продовжити службу на умовах контракту), то включати таких працівників у графік відпусток недоцільно.
Після демобілізації працівника варто оформити доповнення до графіка відпусток, узгодивши початок і період відпустки, — з урахуванням інтересів виробництва, особистих інтересів працівника, можливості для відпочинку (ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки) і стажу для надання відпустки, набутого за час військової служби.