Святкові, неробочі та вихідні дні у травні 2018 року

День праці, День перемоги та Трійцю — відзначатимемо у травні 2018 року. Загалом матимемо 10 вихідних днів. Однією суботою доведеться «пожертвувати» і відпрацювати за додатковий вихідний у квітні. Хто, коли та скільки відпочиватиме у травні 2018 року — читайте у статті.

Свята та неробочі дні у травні 2018 року

Перелік святкових та неробочих днів визначено статтею 73 КЗпП. Серед них у травні маємо такі свята:

 • 1 травня — День праці;
 • 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

На травень 2018 року припадає один неробочий день — неділя, 27 травня, — Трійця.

Отже, цьогоріч у травні маємо три святкових та неробочих дні — 1, 9 та 27 травня.

Виробничий календар — 2018 

Святкові, неробочі та вихідні дні у травні 2018 року
СКАЧАТИ

Перенесення вихідних днів у травні 2018 року

Якщо свято припадає на суботу чи неділю, у понеділок відпочиватимемо (ст. 67 КЗпП). Звісно, йдеться про тих, хто працює за «стандартним» графіком: п’ятиденка, субота, неділя — вихідні.

Для працівників із шестиденним графіком перенесенню підлягає свято, яке припадає на неділю, оскільки це єдиний офіційний вихідний день для них.

У травні 2018 року переноситься один вихідний день — з неділі 27 травня (Трійця) на понеділок 28 травня. Це стосується усіх працівників — і з п’ятиденним, із шестиденним робочим тижнем.

Увага! Перенесення вихідних днів і перенесення робочих дні — поняття різні. Тож будьте уважні, складаючи наказ про перенесення, оскільки можна «випадково» наразитися на небезпеку.

Вихідні у травні 2018 року при п’ятиденному робочому тижні

Із 31 календарного дня у травні працівники із п’ятиденним робочим тижнем відпочиватимуть 10 днів. Відповідно робочих днів — 21.

Якщо підприємство скористається рекомендаціями КМУ щодо перенесення робочих днів у 2018 році (розпорядження КМУ від 11.01.2018 № 1-р), то в кінці квітня та травні 2018 року працівники, що працюють за п’ятиденним робочим тижнем з вихідними у суботу і неділю, відпочиватимуть:

 • з 28 квітня по 1 травня;
 • 6 травня;
 • 9 травня;
 • з 12 по 13 травня;
 • з 19 по 20 травня;
 • з 26 по 28 травня.

До відома!

Чи обов’язково переносити робочі дні як рекомендує Кабмін?

Розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11.01.2018 № 1-р має рекомендаційний характер і не обов’язкове для застосування всіма суб’єктами господарювання. Це випливає з тексту розпорядження: «…рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій…». Остаточне рішення про перенесення робочих днів роботодавець приймає самостійно.

Вихідні та святкові дні у травні 2018 року для працівників із шестиденним робочим тижнем

На деяких підприємствах запроваджено шестиденний робочий тиждень. Для працівників таких підприємств офіційний вихідний день — неділя.

Загалом працівники із шестиденним робочим тижнем у травні 2018 року матимуть 7 днів для відпочинку. Це такі дні:

 • 1 травня;
 • 6 травня;
 • 9 травня;
 • 13 травня;
 • 29 травня;
 • 27-28 травня.

Скочення тривалості робочого дня напередодні свята у травні 2018 року

Напередодні офіційних святкових i неробочих днів працюємо на годину менше як при п’ятиденці, так і при шестиденці.

Увага! Тим працівникам, кому за законодавством установлено скорочену тривалість робочого часу, працюють повний день.

При п’ятиденному робочому тижні тривалість робочого дня — 8 травня — скорочується на одну годину напередодні Дня перемоги.

Субота, 5 травня, для цих працівників теж є робочим днем. Переноситься — з понеділка, 30 квітня. Оскільки цей день передує святу — Дню праці (1 травня), — то робочий час у день перенесення скорочується на одну годину. Отже, 5 травня тривалість робочого дня — 7 годин.

Працівникам із шестиденним робочим тижнем у травні 2018 року буде скорочено на одну годину тривалість двох робочих днів:

 • 8 травня — напередодні Дня перемоги;
 • 27 травня — напередодні Трійці.

Останні зміни щодо святкових днів у травні 2018 року: 2 травня вихідний чи ні?

Законом України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів» від 16.11.2017 № 2211-VIII з переліку святкових днів виключено 2 травня.

Отже, замість свята 1 та 2 травня — Дня міжнародної солідарності трудящих — маємо День праці, 1 травня.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді