Дистанційна робота працівників у зв'язку з коронавірусом

UA RU
Як підготувати наказ про дистанційну роботу працівників у зв'язку з коронавірусом? Це один із топових запитів нині. Відповімо і поділимося зразком наказу

Запровадити дистанційну роботу на час обмежувальних заходів через коронавірус дозволив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 (далі — Закон про запобігання коронавірусу).

На період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, удома (пп. 1 п. 2 Прикінцевих положень Закону про запобігання коронавірусу).

⇉ Як оптимізувати роботу персоналу під час карантину ⇇

Якщо працівники можуть працювати з дому, а роботодавець взмозі організувати дистанційну роботу, це варто зробити. Це рекомендація МОЗ, про яку повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

На зборах чи нараді опитайте або роздайте листи з опитуванням, чи зможе кожний працівник працювати дистанційно, наприклад:

Шановний колего!
Прошу повідомити, чи маєте технічні можливості виконувати посадові обов’язки на комп’ютері вдома, дистанційно.
Якщо ви не маєте такої технічної можливості, то повинні будете працювати на робочому місці.

Прізвище, ім’я, по батькові

Відповідь — «так», «ні»

Дата

Підпис

Для тих працівників, що можуть працювати дистанційно, запровадьте такий режим наказом.

Сподіваємося, стане у пригоді приклад наказу про запровадження дистанційної роботи.

Наказ ми склали для Товариства, але освіта, культура та інші сфери легко адаптують його під свою специфіку.

Зразок Наказу про запровадження дистанційної роботи через загрозу коронавірусу

Скачати зразок наказу

Наказ про дистанційну роботу працівників у зв'язку з коронавірусом

Кілька зауваг для сфери освіти, як адаптувати приклад наказу під особливості освітнього процесу.

На час карантину педагогічні працівники закладів освіти можуть виконувати іншу роботу, передбачену трудовим договором: складати або корегувати навчальні плани, готувати навчальні матеріали (презентації, стенди, плакати), писати конспекти уроків. Також вони можуть керувати дистанційним навчанням учнів: викладати матеріал під час скайп-конференцій, перевіряти домашні завдання через електронну пошту, надсилати тести для перевірки знань учнів.

Скачайте наказ про відпустку на період карантину

Докладні рекомендації для керівників закладів освіти містить лист Міносвіти №1/9-154 від 11.03.2020. Серед них:

  • розробити заходи, щоб забезпечити проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій, та щоб відпрацювати заняття відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
  • розробити заходи, щоб частково перевести працівників на роботу в дистанційному режимі та щоб працівники виконували інші види роботи — організаційно-педагогічну, методичну, наукову тощо.

Організовувати навчальний процес — компетенція керівника закладу освіти. Дистанційну роботу запроваджуйте наказом. Візьміть за основу пропонований нами зразок. Перепишіть в документі основні положення рекомендацій Міносвіти та конкретизуйте кожний пункт, враховуючи специфіку Вашого закладу освіти.

Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину

Перед тим, як видати наказ, радимо провести оперативні наради у підрозділах або зібрати загальні збори колективу. Поінформуйте колектив про заходи Уряду для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 постанова КМУ від 11.03.2020 № 211) та про лист Міносвіти. Зокрема, Уряд заборонив з 12.03.2020 по 03.04.2020 відвідувати здобувачам освіти заклади освіти.

За результатами опитування підготуйте наказ. У преамбулі вкажіть реквізити постанови КМУ та листа МОН.

Штрафи 2022

Наказ про продовження дистанційної роботи на час карантину

Якщо запровадили дистанційну роботу до 24.04.2020, видайте наказ про зміни до наказу про дистанційну роботу


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді