Ні. Згода на обробку персональних даних для передання сканкопіїї трудової книжки до Пенсійного фонду не портібна.
![Згода на обробку персональних даних для передання сканкопіїї трудової книжки до Пенсійного фонду Згода на обробку персональних даних для передання сканкопіїї трудової книжки до Пенсійного фонду](/images/persons/3.jpg)
Згода потрібна у випадку, якщо немає іншої законної підстави обробляти персональні дані (ст. 11 Закону «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI; далі — Закон № 2297). Законною підставою обробляти персональні дані є дозвіл, наданий законом (п. 2 ч. 11 Закону № 2297).
ПФУ вимагав згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону № 2297 та Постанови КМУ «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» від 27.11.2019 № 1084, допоки не набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 №1217-IX (далі — Закон № 1217).
Закон № 1217 зобов’язав ПФУ переводити відомості про трудову діяльність в електронний формат, чим надав дозвіл на обробку персональних даних. Тож окрема згода не потрібна. Не просіть працівників заповнювати її, не скануйте. На вебпорталі ПФУ вже немає опції, щоби додати скановану згоду.