Галузева Угода передбачає для будівельників підвищення заробітної плати та покращення умов оплати праці
Галузева Угода між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України передбачає:
- підвищення на 35% тарифних ставок та посадових окладів, які розраховують із прожиткового мінімуму з 01.09.2017, а з 01.12.2017 — на 60% ;
- введення додаткових гарантій захисту робочих місць робітників від масових звільнень відповідно до Директиви 98/59/ЄС.
⇒ Зарплатні новації — 2017: мінімальний посадовий оклад і доплата до мінімалки
Сторони також домовились провести переговори, аби імплементувати в українське законодавство кращі міжнародні практики з безпеки і гігієни праці будівельників (Конвенції Міжнародної організації праці 167, 121 та 187).
Угодою передбачили, що для жінок та чоловіків мають забезпечуватися рівні права та можливості. Домовилися щодо соціального захисту та обов’язкового спеціального страхування на випадок інфікування ВІЛ-інфекцією.
За інформацією профспілки Угода вплине на умови праці і заробітну плату 650 000 працівників будівельної галузі в Україні, а також десятків тисяч працівників суміжних професій, які згадуються в тексті Угоди.
За інформацією Федерації професійних спілок України
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?