Галузева Угода передбачає для будівельників підвищення заробітної плати та покращення умов оплати праці
Галузева Угода між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України передбачає:
- підвищення на 35% тарифних ставок та посадових окладів, які розраховують із прожиткового мінімуму з 01.09.2017, а з 01.12.2017 — на 60% ;
- введення додаткових гарантій захисту робочих місць робітників від масових звільнень відповідно до Директиви 98/59/ЄС.
⇒ Зарплатні новації — 2017: мінімальний посадовий оклад і доплата до мінімалки
Сторони також домовились провести переговори, аби імплементувати в українське законодавство кращі міжнародні практики з безпеки і гігієни праці будівельників (Конвенції Міжнародної організації праці 167, 121 та 187).
Угодою передбачили, що для жінок та чоловіків мають забезпечуватися рівні права та можливості. Домовилися щодо соціального захисту та обов’язкового спеціального страхування на випадок інфікування ВІЛ-інфекцією.
За інформацією профспілки Угода вплине на умови праці і заробітну плату 650 000 працівників будівельної галузі в Україні, а також десятків тисяч працівників суміжних професій, які згадуються в тексті Угоди.
За інформацією Федерації професійних спілок України
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.