Як оформити лікаря-інтерна?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Оплату навчання в інтернатурі (на курсах спеціалізації) здійснюють за рахунок закладу, до якого скерований молодий спеціаліст. Час стажування зараховують у стаж роботи за спеціальністю та виплачують заробітну плату у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна

МОЗ в листі від 30.09.2016 № 11.02-10/20/25462 повідомило, що розподіл випускників вищих медичних навчальних закладів відбувається на вакантні посади в заклади охорони здоров’я, заявлені структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Посаду лікаря-інтерна (лікаря-стажиста) передбачено наказом МОЗ «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» від 28.10.2002 № 385. Керівник лікувально-профілактичного закладу, до якого скерований випускник, вводить цю посаду по табелю заміни замість посади лікаря-спеціаліста на період навчання випускника в інтернатурі або на курсах спеціалізації.

МОЗ зауважує, що оплату навчання в інтернатурі (на курсах спеціалізації) здійснюють за рахунок закладу, до якого скерований молодий спеціаліст.

Окрім того, час стажування зараховують у стаж роботи за спеціальністю та виплачують заробітну плату у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна.

МОЗ нагадує, що для працівників, яких направляють для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від роботи, встановлено такі мінімальні державні гарантії:

  • збереження середньої заробітної плати за основний місцем роботи за час навчання;
  • оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
  • виплата добових за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень;
  • відшкодування витрат, пов’язаних з наймом житлового приміщення у порядку, встановленому законодавством для службових відряджень (постанова КМУ від 28.06.1997 № 695).

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Теми:

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
74

Калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі

В Україні працівники державної служби та органів місцевого самоврядування мають право на додаткову щорічну відпустку залежно від тривалості стажу. Це право допомагає мотивувати службовців за багаторічну працю. Для зручності обрахунку існує калькулятор додаткової відпустки за стаж в ОМС та на держслужбі. У цій статті ми розповімо, як саме працює калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі, для кого він призначений і як ним користуватися
9035

Відпустка директора: від повідомлення до наказу

Директор, як і будь-який працівник, має право на відпустку. Які особливості в оформленні має щорічна відпустка директора? Чи передбачена законодавством компенсація відпустки директору? Які умови замісництва керівника та скільки наказів скласти? Відповіді на ці та інші питання — у статті.
145185

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
46725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді