Оплату навчання в інтернатурі (на курсах спеціалізації) здійснюють за рахунок закладу, до якого скерований молодий спеціаліст. Час стажування зараховують у стаж роботи за спеціальністю та виплачують заробітну плату у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна
МОЗ в листі від 30.09.2016 № 11.02-10/20/25462 повідомило, що розподіл випускників вищих медичних навчальних закладів відбувається на вакантні посади в заклади охорони здоров’я, заявлені структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.
Посаду лікаря-інтерна (лікаря-стажиста) передбачено наказом МОЗ «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» від 28.10.2002 № 385. Керівник лікувально-профілактичного закладу, до якого скерований випускник, вводить цю посаду по табелю заміни замість посади лікаря-спеціаліста на період навчання випускника в інтернатурі або на курсах спеціалізації.
МОЗ зауважує, що оплату навчання в інтернатурі (на курсах спеціалізації) здійснюють за рахунок закладу, до якого скерований молодий спеціаліст.
Окрім того, час стажування зараховують у стаж роботи за спеціальністю та виплачують заробітну плату у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна.
МОЗ нагадує, що для працівників, яких направляють для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від роботи, встановлено такі мінімальні державні гарантії:
- збереження середньої заробітної плати за основний місцем роботи за час навчання;
- оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
- виплата добових за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень;
- відшкодування витрат, пов’язаних з наймом житлового приміщення у порядку, встановленому законодавством для службових відряджень (постанова КМУ від 28.06.1997 № 695).
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.