Держава компенсуватиме підприємствам середній заробіток за строковиків і контрактників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Кабінет Міністрів України постановою від 04.11.2015 № 911 вніс зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 105

Кабінет Міністрів України постановою від 04.11.2015 № 911 вніс зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям (далі — організація) у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 105 (далі — Порядок).

Означеними змінами дію Порядку поширено на працівників, призваних на строкову військову службу, прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

Окрім того, строк виплати компенсації з бюджету середнього заробітку тепер відповідає строку, зазначеному у частинах третій і четвертій статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП), а саме:

  • до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації (ч. 3 ст. 119 КЗпП);
  • не більше ніж на строк укладеного контракту (ч. 4 ст. 119 КЗпП).

В частині підтвердження призову та проходження військової служби звіти про фактичні витрати на виплату компенсації з бюджету середнього заробітку працівникам, які подаються до органів соціального захисту населення, необхідно погоджувати з районним (міським) військовим комісаріатом або військовою частиною, що здійснювали призов працівників на військову службу. Попередня редакція Порядку не передбачала необхідності погодження звіту з військовою частиною.

Однак не за всіх працівників, увільнених від роботи відповідно до частини третьої або четвертої статті 119 КЗпП, організація зможе отримати компенсацію середнього заробітку. Дія цієї постанови поширюється на громадян України, які починаючи з:

  • 18.03.2014 були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • 08.02.2015 були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;
  • 11.06.2015 були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

До того ж компенсація середнього заробітку надаватиметься тепер лише в межах асигнувань.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «Експертус Кадри»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
88

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6007

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1025

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530608

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124026

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді