Не пропустіть зміни в е-деклараціях

Інформує Управління Держпраці у Хмельницькій області

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-IX вносить зміни до порядку декларування, зокрема:

  • не зобов’язані подавати декларацію громадські активісти — фізичні особи, які займаються антикорупційною діяльністю;
  • зменшено перелік випадків, у яких зобов’язані подавати декларації, для представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інших осіб, які входять до складу конкурсних комісій, громадських рад, рад громадського контролю тощо;
  • змінено норму подання виправленої декларації (три рази протягом семі днів після подання).

Зміни, які набувають чинності з 01.01.2020:

  1. У пункті 7 декларації декларант повинен вказати, які доходи отримав він або члени його сім’ї.
  2. До членів сім’ї додатково віднесли дітей декларанта до досягнення ними повноліття — незалежно від спільного проживання.
  3. В новий блок відомостей декларант повинен вказати банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, в яких у декларанта або членів його сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно.
  4. Члени сім’ї декларанта також повинні декларувати фінансові зобов’язання.
  5. Скасовано обов’язкове декларування фінансових зобов’язань, розмір яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
  6. В декларацію необхідно вносити дані про об’єкт декларування, який перебував у володінні (користуванні) декларанта або членів його сім’ї станом на останній день звітного періоду або не менше половини днів звітного періоду.
  7. Осіб, які спільно проживали із декларантом станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, під час заповнення декларацій вважатиме членами його сім’ї.
  8. Звужено коло декларантів, які повинні повідомлювати про суттєві зміни в майновому стані.

По інформації Управління Держпраці у Хмельницькій області

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273034

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197187

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді