Не пропустіть зміни в е-деклараціях

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Інформує Управління Держпраці у Хмельницькій області

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-IX вносить зміни до порядку декларування, зокрема:

  • не зобов’язані подавати декларацію громадські активісти — фізичні особи, які займаються антикорупційною діяльністю;
  • зменшено перелік випадків, у яких зобов’язані подавати декларації, для представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інших осіб, які входять до складу конкурсних комісій, громадських рад, рад громадського контролю тощо;
  • змінено норму подання виправленої декларації (три рази протягом семі днів після подання).

Зміни, які набувають чинності з 01.01.2020:

  1. У пункті 7 декларації декларант повинен вказати, які доходи отримав він або члени його сім’ї.
  2. До членів сім’ї додатково віднесли дітей декларанта до досягнення ними повноліття — незалежно від спільного проживання.
  3. В новий блок відомостей декларант повинен вказати банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, в яких у декларанта або членів його сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно.
  4. Члени сім’ї декларанта також повинні декларувати фінансові зобов’язання.
  5. Скасовано обов’язкове декларування фінансових зобов’язань, розмір яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
  6. В декларацію необхідно вносити дані про об’єкт декларування, який перебував у володінні (користуванні) декларанта або членів його сім’ї станом на останній день звітного періоду або не менше половини днів звітного періоду.
  7. Осіб, які спільно проживали із декларантом станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, під час заповнення декларацій вважатиме членами його сім’ї.
  8. Звужено коло декларантів, які повинні повідомлювати про суттєві зміни в майновому стані.

По інформації Управління Держпраці у Хмельницькій області

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5182

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60082

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
82

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8551

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103873

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді