Управління Держпраці у Чернівецькій області попереджує роботодавців не замінювати оформлення трудового договору стажуванням
Стажування є одним з видів післядипломної освіти або навчанням на виробництві. Положення про професійне навчання кадрів на виробництві затверджено наказом Мінпраці та Міносвіти від 26.03.2001 № 127/151 (далі — Положення).
Положення визначає: стажування, як один з видів підвищення кваліфікації керівних працівників, проводять за індивідуальним планом, який затверджує керівник підприємства чи підрозділу, що направляє працівника на стажування.

Законодавство передбачає стажування при прийнятті на роботу лише для певних категорій осіб:
- державних службовців;
- майбутніх юристів;
- студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, тощо.
Управління Держпраці наголошує, якщо посада працівника не належить до перелічених категорій, то роботодавець повинен укладати з працівником трудовий договір з дотриманням норм законодавства про працю. У разі необхідності можливе встановлення випробувального терміну.
Держпраці також нагадує — фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ карається штрафом у розмірі 125 190 грн.
По інформації Управління Держпраці у Чернівецькій області

КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці