Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.

Коли приймаємо працівника на роботу за сумісництвом укладаємо окремий трудовий договір на кожноу підприємстві або на кожній окремій посаді у випадку внутрішнього сумісництва.

Сумісництво — працівник виконує, крім основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізичної особи (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП).

image36

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Щоб працевлаштуватись за сумісництвом на інше підприємство, кандидат повинен надати роботодавцю документи, передбачені статтею 24 КЗпП.

Укладення трудового договору за сумісництвом оформлюємо наказом про прийняття на роботу працівника (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Підставою для видання наказу про прийняття на роботу працівника за сумісництвом є заява про прийняття на роботу за сумісництвом з відповідною резолюцією керівника організації та письмовий трудовий договір, якщо укладаєте трудовий договір в письмовій формі.

Наказ можна оформити за типовою формою № П-1 або в довільній формі, якщо в наказі будуть всі показники, передбачені типовою формою.

Увага!

У наказі зазначте:

  • умови щодо його строковості, за наявності відповідних підстав (ст. 23 КЗпП);
  • установлення випробування (ст.26 та ст.27 КЗпП);
  • режим роботи;
  • що робота виконуватиметься за сумісництвом.

Зразок письмового трудового договору про роботу за сумісництвом

Зразок письмового трудового договору про роботу за сумісництвом

СКАЧАТИзміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді