Онлайн-сервіс державних послуг «Дія» нагадав, що з серпня 2019 року пенсію можна оформити «в один дотик», та розповів про заплановані вдосконалення сервісу від ПФУ.
Влітку 2019 року на порталі Пенсійного фонду запрацював новий сервіс «Е-пенсія». Впровадження сервісу — один із кроків до діджиталізації адмінпослуг в Україні.
Хто має право на пенсію за віком у 2020 році
Як сервіс працює сьогодні:
- громадянин подає документи для призначення пенсії онлайн, прикріплюючи завірені електронним підписом копії документів;
- отримує повідомлення про призначення пенсії;
- звертається до сервісного центру з оригіналами документів для отримання пенсійного посвідчення.
Для покращення роботи сервісу заплановано:
- змінити положення Пенсійного Фонду, які містять вимоги щодо особистого подання інформації;
- скоротити кількість необхідних для подання документів;
- забезпечити взаємодію держреєстрів, щоб інформація про трудовий стаж, інвалідність та інші дані підтягувалися автоматично.
Дізнайтеся, чи буде пенсія, якщо немає стажуНаразі Міністерство цифрової трансформації України працюємо над тим, щоб громадяни не сканували електронну заяву, а тільки заповнювали її. Інформація в майбутньому буде підтягуватися з реєстрів.
Якщо хочете висловитись щодо «е-пенсії», маєте можливість зробити це під дописом онлайн-сервісу «Дія» у Facebook. ⠀
За інформацією онлайн-сервісу «Дія» у Facebook
Комусь пенсія — довгоочікувана свобода, а комусь — підрізані крила. Для кадровика — добрячий шмат роботи...
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років