Безробіття в Україні, насправді, зменшується

Коментуючи дані Держстату по безробіттю у грудні 2019, Мінекономіки стверджує, що на ринку праці України тривають позитивні тенденції щодо зростання зайнятості. Міністерство роз’яснює, що в державі використовуються два показники, які характеризують рівень безробіття.

Безробіття в Україні, насправді, зменшується

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Для характеристики рівня безробіття в Україні використовуються два показники:

  1. рівень безробіття за методологією Міжнародної організації праці (МОП);
  2. рівень зареєстрованого безробіття.

Рівень безробіття за методологію МОП — це відношення кількості безробітних певного віку до робочої сили зазначеного віку.

Рівень зареєстрованого безробіття — це відношення кількості безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, до середньорічної кількості населення працездатного віку.

Професійний календар кадровика

Міністерство економіки пояснює, що рівень безробіття за методологією МОП є показником, який використовується для вимірювання рівня безробіття в Україні відповідно до міжнародних практик.

У той час, як рівень зареєстрованого безробіття слугує, скоріше, індикатором ефективності роботи Державної служби зайнятості. Адже показник «зареєстроване безробіття» охоплює лише тих українців, хто звернувся до служби зайнятості.

Отже, твердження, що в Україні кількість безробітних зросла на 17%, є некоректним трактування статистичних даних та тенденцій щодо безробіття в Україні.

Безробіття в Україні, насправді, зменшується9 ключових новацій Закону «Про працю»: до чого готуватись кадровику

Додаткові уточнення від Мінекономіки:

Поняття «рівень безробіття» та «рівень зареєстрованого безробіття» не є тотожними. Лише 22% усіх безробітних звертаються за послугами до Державної служби зайнятості. Таким чином, статус зареєстрованого безробітного має лише кожен 5-й безробітний українець. Отже, кількість безробітних є значно більшою за кількість зареєстрованих безробітних. Тому робити висновки щодо стану ринку праці та рівня безробіття на основі кількості зареєстрованих безробітних — некоректно.

Зростання кількості зареєстрованих безробітних на 17% у грудні порівняно з листопадом — традиційне сезонне явище.

Першопричиною сезонності є щорічне зростання зареєстрованих безробітних у сільській місцевості до пікових значень саме в зимовий період. Переважна більшість сільського населення залучена у сектор сільського господарства, що має сезонний характер. Із закінченням сезону польових робіт, такі працівники стають на облік до Державної служби зайнятості до початку нового сезону, що призводить до помітного збільшення кількості зареєстрованих безробітних наприкінці року.

Мінекономіки наводить такі дані щодо рівня зареєстрованого безробіття:

Місяць 2019

К-сть зареєстрованих безробітних

Січень

364,3 тис.

Жовтень

259,3 тис.

Грудень

338,2 тис.

Міністерство впевнене, що на ринку праці України прослідковуються тенденції до зниження рівня безробіття та кількості безробітних. Зокрема, кількість зареєстрованих безробітних у грудні 2019 року проти грудня 2018 року зменшилась на 1%.

Про позитивні зрушення свідчить і зменшення середньорічної кількості зареєстрованих безробітних:

Рік

Середньорічна к-сть зареєстрованих безробітних

2015

460,2 тис.

2019

306,8 тис.

Мінекономіки звертаємо увагу, що за показниками рівня безробіття за методологією МОП, за 9 місяців 2019 року рівень безробіття знизився до 8,1%. Відповідний показних у 2018 році становив 8,6%.

Для ґрунтовнішого дослідження стану ринку праці Міністерство пропонує ознайомтесь з аналітичним «Оглядом ринку праці».

Безробіття в Україні, насправді, зменшується

СКАЧАТИ ОГЛЯД

За інформацією Мінекономіки України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19233

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96931

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді