Безробіття в Україні, насправді, зменшується

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Коментуючи дані Держстату по безробіттю у грудні 2019, Мінекономіки стверджує, що на ринку праці України тривають позитивні тенденції щодо зростання зайнятості. Міністерство роз’яснює, що в державі використовуються два показники, які характеризують рівень безробіття.

Безробіття в Україні, насправді, зменшується

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Для характеристики рівня безробіття в Україні використовуються два показники:

  1. рівень безробіття за методологією Міжнародної організації праці (МОП);
  2. рівень зареєстрованого безробіття.

Рівень безробіття за методологію МОП — це відношення кількості безробітних певного віку до робочої сили зазначеного віку.

Рівень зареєстрованого безробіття — це відношення кількості безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, до середньорічної кількості населення працездатного віку.

Професійний календар кадровика

Міністерство економіки пояснює, що рівень безробіття за методологією МОП є показником, який використовується для вимірювання рівня безробіття в Україні відповідно до міжнародних практик.

У той час, як рівень зареєстрованого безробіття слугує, скоріше, індикатором ефективності роботи Державної служби зайнятості. Адже показник «зареєстроване безробіття» охоплює лише тих українців, хто звернувся до служби зайнятості.

Отже, твердження, що в Україні кількість безробітних зросла на 17%, є некоректним трактування статистичних даних та тенденцій щодо безробіття в Україні.

Безробіття в Україні, насправді, зменшується9 ключових новацій Закону «Про працю»: до чого готуватись кадровику

Додаткові уточнення від Мінекономіки:

Поняття «рівень безробіття» та «рівень зареєстрованого безробіття» не є тотожними. Лише 22% усіх безробітних звертаються за послугами до Державної служби зайнятості. Таким чином, статус зареєстрованого безробітного має лише кожен 5-й безробітний українець. Отже, кількість безробітних є значно більшою за кількість зареєстрованих безробітних. Тому робити висновки щодо стану ринку праці та рівня безробіття на основі кількості зареєстрованих безробітних — некоректно.

Зростання кількості зареєстрованих безробітних на 17% у грудні порівняно з листопадом — традиційне сезонне явище.

Першопричиною сезонності є щорічне зростання зареєстрованих безробітних у сільській місцевості до пікових значень саме в зимовий період. Переважна більшість сільського населення залучена у сектор сільського господарства, що має сезонний характер. Із закінченням сезону польових робіт, такі працівники стають на облік до Державної служби зайнятості до початку нового сезону, що призводить до помітного збільшення кількості зареєстрованих безробітних наприкінці року.

Мінекономіки наводить такі дані щодо рівня зареєстрованого безробіття:

Місяць 2019

К-сть зареєстрованих безробітних

Січень

364,3 тис.

Жовтень

259,3 тис.

Грудень

338,2 тис.

Міністерство впевнене, що на ринку праці України прослідковуються тенденції до зниження рівня безробіття та кількості безробітних. Зокрема, кількість зареєстрованих безробітних у грудні 2019 року проти грудня 2018 року зменшилась на 1%.

Про позитивні зрушення свідчить і зменшення середньорічної кількості зареєстрованих безробітних:

Рік

Середньорічна к-сть зареєстрованих безробітних

2015

460,2 тис.

2019

306,8 тис.

Мінекономіки звертаємо увагу, що за показниками рівня безробіття за методологією МОП, за 9 місяців 2019 року рівень безробіття знизився до 8,1%. Відповідний показних у 2018 році становив 8,6%.

Для ґрунтовнішого дослідження стану ринку праці Міністерство пропонує ознайомтесь з аналітичним «Оглядом ринку праці».

Безробіття в Україні, насправді, зменшується

СКАЧАТИ ОГЛЯД

За інформацією Мінекономіки України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31250

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5279

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60158

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
101

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді