Мінекономіки продовжує інформаційну кампанію про переваги урядового законопроєкту
Мінекономіки пояснює, що норми законопроєкту «Про працю» № 2708 (далі — ЗпП) дозволять зручно поєднувати навчання з офіційною зайнятістю.
Зокрема, стаття 51 ЗпП надає можливість за угодою сторін трудового договору встановлювати працівнику гнучкий графік роботи або працювати дистанційно (вдома). Робота на таких умовах, вважають урядовці, особливо зацікавить молодих працівників. Нова можливість має надати значно більше балансу між кар’єрою та особистим життям.
СКАЧАТИ
Зауважимо, що гнучкий режим робочого часу та дистанційна (надомна) робота — не новина для прогресивних роботодавців. Наприклад, Цифрове видавництво Експертус, що видає журнал «Кадровик-01», вже кілька років застосовує такі форми організації роботи.
Мінпраці ще 04.10.2006 затвердило наказом № 359 Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу. Стаття 51 ЗпП унормовує ці форми організації роботи на рівні закону.
Галина Бєлікова
редактор-експерт Експертус Кадри
У 2020 році Уряд планує замінити КЗпП Законом «Про працю». На кожного з нас чекає повне перезавантаження трудового законодавства. Законопроєкт вже овіяний міфами та фантазіями. Розберімося, до чого насправді готуватись кадровикам?
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв