Проєкт Закону про працю унормовує офіційну віддалену роботу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Мінекономіки продовжує інформаційну кампанію про переваги урядового законопроєкту

Мінекономіки пояснює, що норми законопроєкту «Про працю» № 2708 (далі — ЗпП) дозволять зручно поєднувати навчання з офіційною зайнятістю.

Зокрема, стаття 51 ЗпП надає можливість за угодою сторін трудового договору встановлювати працівнику гнучкий графік роботи або працювати дистанційно (вдома). Робота на таких умовах, вважають урядовці, особливо зацікавить молодих працівників. Нова можливість має надати значно більше балансу між кар’єрою та особистим життям.

Проєкт Закону про працю унормовує офіційну віддалену роботу

СКАЧАТИ

Зауважимо, що гнучкий режим робочого часу та дистанційна (надомна) робота — не новина для прогресивних роботодавців. Наприклад, Цифрове видавництво Експертус, що видає журнал «Кадровик-01», вже кілька років застосовує такі форми організації роботи.

Мінпраці ще 04.10.2006 затвердило наказом № 359 Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу. Стаття 51 ЗпП унормовує ці форми організації роботи на рівні закону.

Галина Бєлікова

редактор-експерт Експертус Кадри

Проєкт Закону про працю унормовує офіційну віддалену роботу
Ірина Житковакерівник групи експертів Експертус Кадри
У 2020 році Уряд планує замінити КЗпП Законом «Про працю». На кожного з нас чекає повне перезавантаження трудового законодавства. Законопроєкт вже овіяний міфами та фантазіями. Розберімося, до чого насправді готуватись кадровикам?

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16483

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
486827

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2937

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71539

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42433

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді