Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності
В Україні двічі на рік, навесні та восени, переводять годинникові стрілки відповідно вперед та назад. Про перехід на зимовий час вказує пункт 1 постанови КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509.
Осіннє переведення годинників 2024 відбудеться у ніч з 26 на 27 жовтня о 4 (четвертій) годині за київським часом. Час буде переведено на годину назад.
Перехід на зимовий час 2024 року цілком ймовірно є останнім переведення стрілки годинників. Адже Верховна Рада ухвалила рішення про скасування переходу на літній час.
Осіннє переведення годинника в табелі обліку
Для кадровика цей перехід може впливати на робочий графік та облік робочого часу працівників. Ось деякі практичні поради, як врахувати цей перехід у роботі:
- Оновлення графіку роботи: перш за все, повідомте працівників про наближення переходу на зимовий час і нагадайте їм про необхідність оновити свої годинники та будильники.
- Коригування робочого часу: перевірте, чи є необхідність в коригуванні робочого часу в таблиці обліку робочого часу.
- Інформування про зміни: забезпечте чітку інформацію працівникам щодо того, як будуть враховані зміни часу в їхніх графіках роботи та як це вплине на оплату праці.
- Оцінка робочої продуктивності: врахуйте можливий вплив переходу на зимовий час на робочу продуктивність та ефективність працівників.
- Пам’ятайте про робочі стандарти: перевірте, чи враховані зміни в робочому графіку відповідно до стандартів та законодавства щодо робочого часу.
Переведення часу в роботі кадровика
Роботодавцю необхідно пам’ятати, що внаслідок переведення часу фактична тривалість нічної зміни восени буде на годину більша. Також враховуйте зміни в тривалості робочого часу в графіках змінності осіб, що працюватимуть у ніч переведення часу. Перехід на зимовий час в табелі обліку обов’язково має бути відображено. Зазначте у ньому фактичну тривалість робочого часу. Виняток — час, що припадає на перерву для відпочинку та харчування.
ВРУ скасувала перехід на літній час
Пам'ятайте, що ознайомлювати працівників з графіками змінності слід не пізніше ніж за місяць до введення в дію (п. 13 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1984 № 213). Робити це має безпосередній керівник працівників. Якщо працівників мало, вони можуть проставити відмітки про ознайомлення на графіку. Якщо багато, необхідно оформити й долучити до графіка аркуш ознайомлення.